Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Poniedziałek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Wiele się działo w ten weekend, ale równie gorąco – dosłownie i w przenośni – będzie też w ciągu tygodnia. Sezon festiwalowy kręci się przecież pełną parą od poniedziałku do niedzieli. Nic, tylko korzystać! A oto i nasz propozycje na poniedziałek.

Fot. materiały prasowe / Kino Pod Baranami

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygranie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Zacznijmy po kolei: o 17.00 Teatr Bagatela wystawia na scenie na Karmelickiej „Między łóżkami”. To inteligentna komedia Norma Fostera składająca się z sześciu epizodów, które przedstawiają zabawne, ale również wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. Wszystko dzieje się w ciągu dwóch godzin, choć w sześciu różnych pokojach, w których głównym meblem jest łóżko. Para 50-latków godzących się uprawiać seks na antenie radiowej, włamywacze zawodowiec i amator-księgowy, starzejąca się gwiazda rocka Tommy Quick i jego młodociana fanka pragnąca przeżyć z nim ten pierwszy raz, szef klubu go-go, który musi zwolnić nieudolną striptizerkę, taksówkarka bez zmysłu orientacji w terenie i inni. W sumie 15 postaci granych brawurowo przez piątkę znakomitych aktorów. Doskonała zabawa, ale również refleksja i wzruszenie. Po prostu dobry teatr!

O godz. 18.00 w Nowohuckim Centrum Kultury, przy al. Jana Pawła II 232, zobaczycie „Małego Księcia”, przygotowany przez Teatr Ancymon, Młodzieżowy Teatr Empiryk oraz Teatr Ab Intra. Mały Książę wyruszył w podróż po wszechświecie, by odnaleźć przyjaciela. Chłopiec odwiedza planety zamieszkałe przez dorosłych. Próbuje zrozumieć ich sposób myślenia oraz sens życia. Wędrówka Małego Księcia staje się drogą do samopoznania i odkrycia prawdziwych wartości. Spektakl adresowany jest do widzów w każdym wieku.

Również o 18.00, tym razem w Operze Krakowskiej, rozpocznie się pokaz Studia Baletowego Opery Krakowskiej „Balet to my!”. Spotkanie, jak co roku, jest świętem młodych adeptów sztuki baletowej i okazją, aby zaprezentować efekty pracy uczniów oraz pedagogów. Choreografie pedagogów Studia Baletowego dopełni gościnny występ solistów śpiewaków: Moniki Korybalskiej i Michała Kutnika oraz solisty i pedagoga baletu Victora Korpusenki.

O 19.00 w Kinie Pod Baranami rozpocznie się 4. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów. Będzie trwał do niedzieli, 17 czerwca. W tym czasie zobaczycie najgłośniejsze, najbardziej doceniane filmy sezonu: w programie znalazły się bowiem, m.in. nominowany do jedenastu włoskich nagród filmowych thriller „Neapol”, spowity tajemnicą Ferzana Özpeteka, uhonorowany nagrodą jury w Wenecji dramat „Fokstrot” Samuela Maoza oraz wyróżniony pięcioma Cezarami kryminał „Do zobaczenia w zaświatach” Alberta Duponela. Warto też zwrócić uwagę na „Jesień we Francji”, wielokrotnie nagradzanego czadyjskiego reżysera Mahamata-Saleha Harouna. Więcej na temat festiwalu i pełen program zobaczycie tutaj. A na początek – „Fokstrot”. Niemiecko-francusko-izraelska koprodukcja według scenariusza reżysera z polskim paszportem Samuela Maoza, opowiadająca w nietypowy i zaskakujący sposób dramat izraelskiej rodziny w obliczu śmierci syna. Pewnego dnia zwyczajne izraelskie małżeństwo, Michael i Daphna Feldmannowie zostają zdruzgotani niespodziewaną wiadomością. U progu ich domu pojawiają się żandarmi i informują o śmierci ich syna Jonathana podczas służby na niemal opustoszałym posterunku wojskowym.

Zobacz zwiastun:

 

 

 

Na koniec godzina 19.30 i jeszcze jedna projekcja: w klubie na Szpitalnej 1 „Ok, Good” w reż. Daniela Martinico. To inauguracja cyklu projekcji filmowych „Raut”. W jego ramach klub przybliży kino niszowe, sytuujące się poza głównym nurtem. Wybór filmów przeprowadzono przy współpracy z instytucjami oraz selekcjonerami festiwali filmowych z różnych zakątków świata. Brano pod uwagę nieszablonowe kino fabularne; krótkometrażowe, dokumentalne i funkcjonujące w obiegu galeryjnym. Dzisiaj będzie to opowieść o Slamdance Festival i debiut reżyserski Daniela Martinico.

 

pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-06-11
Data aktualizacji: 2018-06-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź