Komunikat archiwalny

Mistrzostwa Polski „Sprawni-Razem” w Lekkiej Atletyce

Zakończyły się Mistrzostwa Polski „Sprawni-Razem” w Lekkiej Atletyce. Od 8 do 10 czerwca gościliśmy w Krakowie 164 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną, w tym uczestników z Zespołem Downa. Na stadionie AWF-u zobaczyliśmy wielu utytułowanych zawodników Kadry Narodowej, którzy potwierdzili swoją wysoką formę przed Mistrzostwami Europy INAS w Paryżu.

Mistrzostwa Polski „Sprawni-Razem” w Lekkiej Atletyce
Fot. materiały prasowe

Mistrzyni Paraolimpijska Ewa Durska zwyciężyła w konkurencji pchnięcia kulą wynikiem 13,53 m, Karolina Kucharczyk w skoku w dal wynikiem 5,93 cm, a Barbara Niewiedział bieg na 400 m wynikiem 1;00.03 i 1500 m wynikiem 4;31.98. Również Daniel Pek pokonał rywali na dystansie 1500 m wynikiem 4;04.25.

Sportowcy startowali w 14 konkurencjach lekkoatletycznych z podziałem na kategorie młodszą - do lat 16 i starszą, kobiet i mężczyzn. Dodatkową kategorią wprowadzaną w tym roku do rywalizacji w „Sprawnych-Razem” są zawodnicy z Zespołem Downa. 18 sportowców z ZD z całej Polski rywalizowało na dystansie 100 m, skoku w dal oraz biegu na 400 m. Najlepsi mają również możliwość startu w Paryżu.

W zawodach wystartowali zawodnicy reprezentujący gospodarzy. Najlepsze wyniki osiągnęli: krakowianie Kamil Mroczkowski zdobywając srebrny medal na dystansie 5000 m i Agnieszka Kociołek (ZD) brązowy w skoku w dal. Gratulujemy!

Pokaż metkę
Autor: EWA GAWOR
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także