Komunikat archiwalny

Środa w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze

Choć trudno w to uwierzyć, mamy już półmetek tygodnia. To doskonały powód, żeby w dobrym nastroju spędzić wolne chwile w kinie, w teatrze albo w klubie na koncercie. W naszym dzisiejszym rozkładzie jazdy znajdziecie same inspirujące adresy, sprawdźcie!

Środa w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze
Fot. materiały prasowe

Polecamy Wam również nasz newsletter! To garść najświeższych informacji o weekendowych wydarzeniach! Każdy z Was, kto się zapisze, co tydzień ma szansę wygrania książki, biletów do teatru, filharmonii i na festiwale. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Jeszcze do niedzieli w Kinie Pod Baranami można zobaczyć najgłośniejsze, najbardziej doceniane filmy sezonu. W programie 4. Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów na dziś znalazł się obraz „Jesień we Francji” – dramat wielokrotnie nagradzanego czadyjskiego reżysera Mahamata-Saleha Harouna. Początek projekcji o godz. 19.00. Abbas Mahadjir pracuje jako nauczyciel w szkole średniej w Republice Środkowoafrykańskiej. Ponieważ jednak jego kraj jest rozdarty wojną, w poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa Abbas wraz z dwójką dzieci opuszcza Afrykę. Rodzina przenosi się do Francji. Tam mężczyzna poznaje pewną Francuzkę, która zakochuje się w nim i oferuje Abbasowi oraz jego dzieciom dach nad głową. Chociaż wszystko zaczyna się układać, para będzie musiała stawić czoła wielu przeciwnościom losu...

Choć scena niewielka, to wiele się na niej dzieje. Teatr sztuka na wynos na Starowiślnej 55/6 pracuje pełną parą. Dzisiaj o godz. 19.30 wystawia „Postrzał”. Kiedy strach zacznie podejmować decyzje za nas, kiedy wyciągnie z nas zwierzę, by uwiązać je na smyczy, wtedy pojawi się pragnienie buntu i zerwania łańcuchów – przecież chciałoby się tak spontanicznie, w międzyczasie troszkę sobie pożyć. Sztukę Ingrid Lausund w tłumaczeniu Marii Fidali, wyreżyserował Dariusz Starczewski, a wystąpią: Anka Graczyk, Michał Kitliński, Anna Siek, Dariusz Starczewski i Kamil Toliński.

Punktualnie o godz. 20.00 w ArtCafe Barakah na Paulińskiej 28 rozpocznie się kolejny jam session w klimatach etno-folkowych. Dźwięki z Polski przeplatać się będą z bałkańskimi, ukraińskimi, muzyką wschodu, Afryki i innych kultur. Liczy się przede wszystkim folkowa szczerość i energia. Barakah zaprasza szczególnie instrumenty niecodzienne, nieobecne w mainstreamie – flety, mandole, bandury, sazy i wszelkie inne, które są lub dopiero będą.

Z kolei na Szpitalnej 1, jak zwykle w środku tygodnia, od 19.00 będzie kolejna Środa na Szpitalnej 1 = Open Decks. Co tydzień oddajemy początkującym d-jom nasz sprzęt i zieloną salę, a w lecie kawiarnię w bramie. Dwie środy w miesiącu dedykujemy muzyce granej z płyt winylowych, dwie z nośników cyfrowych. Open Decks to okazja do dzielenia się swoją pasją, szkolenia swoich umiejętności i postawienia pierwszego lub kolejnych kroków w swojej dj-skiej karierze. A także możliwość spędzenia przyjemnego wieczoru w środku tygodnia w towarzystwie muzyki i przyjaciół. Informacje na temat zgłoszeń i szczegóły kolejnych edycji Open Decks są dostępne na Facebooku. Dzisiaj będzie edycja winylowa.

A na Kamiennej 2-4 w Fortach Kleparz o 20.00 rozpocznie się koncert promujący najnowszą płytę Kraków Street Band – po raz pierwszy będziecie mogli usłyszeć cały materiał z nowej płyty „Going Away” wydanej dzięki akcji crowdfundingowej. Będą też inne niespodzianki! Polecamy!

 

Pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA