Komunikat archiwalny

Trwa nabór uczestników do projektu „Eko-logiczni”

W 25 samorządowych szkołach podstawowych i szkołach z oddziałami gimnazjalnymi trwa nabór uczniów do projektu edukacyjnego „Eko-logiczni”, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Trwa nabór uczestników do projektu „Eko-logiczni”
Fot. materiały prasowe

Uczennice i uczniowie oraz ich szkolni nauczyciele, którzy wezmą udział w projekcie, spędzą trzy wrześniowe soboty w laboratoriach i warsztatach Zespołu Szkół Chemicznych w Krakowie. Nauczyciele z ulicy Krupniczej wprowadzą uczestników w świat badań i doświadczeń służących działaniom proekologicznym. Pogłębiona analiza procesów fizycznych i chemicznych zachodzących w przyrodzie, które zmieniają się pod wpływem zanieczyszczenia powietrza i gleby, pomoże przekonać uczniów o potrzebie eliminacji czynników szkodliwych.

Projekt „Eko-logiczni” został stworzony, by zwiększyć aktywność dzieci i młodzieży na polu praktycznych działań proekologicznych w ich najbliższym otoczeniu: w domu, na podwórku, w szkole. Stanowi okazję do przejścia od przypomnienia najprostszych zasad służących poprawie jakości powietrza w mieście, takich jak: wybór ekologicznych środków transportu (rower, transport publiczny, skutery i samochody elektryczne), wybór ekologicznej formy ogrzewania domu, usuwanie ulicznego kurzu poprzez zamiatanie i mycie chodników oraz ulic, do bardziej skomplikowanych działań opartych na najnowszych odkryciach ze świata chemii i fizyki. Dzisiejsi uczniowie w przyszłości będą kupować mieszkania i samochody, zakładać firmy i decydować o kierunkach rozwoju miasta. Rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska leży w rękach osób, które projektują stosowne rozwiązania w oparciu o rzetelną wiedzę.

Na edukację ekologiczną nigdy nie jest za wcześnie, więc „Eko-logiczni” zapraszają również dzieci z 10 krakowskich przedszkoli. Około 250 przedszkolaków weźmie w październiku udział w grach i zabawach zaproponowanych przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Chemicznych.

Wybrane szkoły mają czas na zgłoszenie uczniów do 6 września, przedszkola – do 21 września. Lista placówek, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie, jest dostępna na stronie internetowej krakow.pl/ekologiczni.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także