Komunikat archiwalny

Lord Provost Edynburga przyjechał zobaczyć tartanowy tramwaj

W czwartek, 14 czerwca, wczesnym rankiem Frank Ross, Lord Provost Edynburga odwiedził Stację Obsługi Tramwajów Podgórze przy ul. J. Brożka 3, aby zobaczyć tramwaj pomalowany w krakowski wzór szkockiej kraty. Lordowi, który przebywał w Krakowie, bardzo zależało na tym, aby zobaczyć szkocką kratę na tramwaju. Tym bardziej, że to właśnie on osobiście przekazał jej krakowski wzór prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu.

Lord Provost Edynburga przyjechał zobaczyć tartanowy tramwaj
Fot. MPK SA w Krakowie

– Tramwaj jest bardzo szkocki jak i bardzo krakowski. Krakowianie mogą być na pewno z niego dumni – komentował podczas wizyty Frank Ross, Lord Provost Edynburga.

Dużo radości sprawiło Lordowi Provost Edynburga samodzielne prowadzenie tramwaju na terenie zajezdni. Przyznał, że była to dla niego świetna zabawa, ale jednocześnie stwierdził, że prowadzenie tramwaju wcale nie jest takie łatwe, a podczas przewożenia pasażerów wymaga od motorniczego bardzo dużej koncentracji.


To nie pierwsza tego rodzaju wizyta w zajezdni tramwajowej MPK. 22 stycznia tramwaj w szkocką kratę przyjechał zobaczyć ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott.

Tramwaj pomalowany w krakowski wzór szkockiej kraty kursuje od 1 stycznia 2018 roku. Można go zobaczyć na liniach nr 1, 2, 5, 6, 14, 17, 19 i 20. Turyści i mieszkańcy będą mieli okazję, aby odbyć nim przejażdżkę do końca 2018 roku.

Przypomnijmy, że wzór krakowskiego tartanu w ubiegłym roku Kraków otrzymał jako dar od partnerskiego miasta Edynburga. Pomysł na promocję nowego symbolu Krakowa na tramwaju jest efektem konkursu przeprowadzonego w październiku ubiegłego roku na portalu internetowym Magiczny Kraków.

Tagi: MPK, tramwaj

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także