Komunikat archiwalny

Pojedźmy rowerem na Stare Miasto

W niedzielę, 17  czerwca, o godz. 10.00 z placu Szczepańskiego ruszy po raz pierwszy przejazd rowerowy „Pojedźmy na Stare Miasto” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. św. Marka 34 w Krakowie. Wydarzenie to jest częścią działań w ramach Dni Dzielnicy I Stare Miasto.

Pojedźmy rowerem na Stare Miasto
Fot. pixabay.com

Ideą powstania przejazdu jest włączenie szkół, ale też i mieszkańców Starego Miasta do aktywnego świętowania dni swojej dzielnicy. Organizatorzy liczą na udział społeczności szkolnych z Dzielnicy I Stare Miasto, ale i na wszystkich zainteresowanych aktywnym i przyjemnym spędzeniem niedzielnego przedpołudnia.

Trasa przejazdu:

plac Szczepański (rozpoczęcie przejazdu) - Rynek Główny - ul. Grodzka - ul. Podzamcze - ul. Powiśle - ul. Zwierzyniecka – al. Zygmunta Krasińskiego – al. Mickiewicza – al. Juliusza Słowackiego - ul. Warszawska - plac Jana Matejki - ul. Basztowa - ul. Sławkowska - Rynek Główny - plac Szczepański.

Organizatorzy proszą uczestników przejazdu o założenie strojów krakowskich lub posiadanie elementów tych strojów np. wianka, czerwonych korali, czapki krakuski, pawich piór czy kwiecistej chusty.

Szkoła bierze odpowiedzialność za zorganizowanie przejazdu. Akcja wpisuje się w realizowany przez Urząd Miasta Krakowa projekt STARS rowerem do szkoły.

 

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także