Komunikat archiwalny

W Krakowie stoi już 161 stacji Wavelo

Przy Centrum Biurowym Jasnogórska 1 stanęła kolejna stacja Wavelo. Jest to inicjatywa inwestora, który postanowił umożliwić poruszanie się pracowników biurowca na jednośladach. Stacja będzie służyła także krakowianom, którzy z uwagi na bliskość zatłoczonego punktu komunikacyjnego – ronda Ofiar Katynia – będą mieli ułatwiony dostęp do systemu Wavelo w tej części miasta.

W Krakowie stoi już 161 stacji Wavelo
Fot. Wavelo

– Zarówno nasze statystyki ruchu, jak i indywidualne zgłoszenia użytkowników utwierdzały nas w przekonaniu, że stacja w okolicy ulicy Jasnogórskiej jest niezwykle potrzebna. Bardzo cieszymy się, że dzięki inicjatywie inwestora mieszkający i pracujący w okolicy krakowianie otrzymają zdrową i ekologiczną alternatywę komunikacyjną – ocenia Albert Wójtowicz, dyrektor operacyjny Wavelo.

Do dyspozycji użytkowników oddana została stacja wyposażona w 10 stojaków. Nie oznacza to jednak maksymalnej liczby rowerów, jakie będą mogły być pozostawione przy stacji – rowerów może stanąć tam więcej.

Wavelo to najnowocześniejszy system rowerów miejskich w Europie. Jednoślady posiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak wał Kardana, lokalizowanie GPS, panel solarny i dynamo zasilające komputer umieszczony na bagażniku. Krakowskie rowery miejskie utrzymywane są w ruchu przez firmę BikeU.

Adres:
ul. Jasnogórska 1, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także