Komunikat archiwalny

Spędź aktywnie lato w mieście!

22 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek, zwiastujący długo wyczekiwane przez uczniów wakacje. Nie wszystkie dzieci wyjadą w tym czasie z miasta. Dla tych, które spędzą letnie miesiące lub ich część w Krakowie, miejskie instytucje – szkoły, domy i kluby kultury, muzea i ośrodki sportowe – przygotowały bogaty program zajęć. Najmłodsi krakowianie będą mogli nie tylko odpocząć i bezpiecznie bawić się z rówieśnikami, ale też rozwijać i zdobywać nowe umiejętności.

Spędź aktywnie lato w mieście!
Fot. Magiczny Kraków

Co roku krakowskie samorządowe szkoły podstawowe organizują dla uczniów wypoczynek stacjonarny w ramach akcji „Lato w szkole”. Ofertę zajęć na te wakacje przygotowało 78 samorządowych szkół podstawowych, w tym pięć specjalnych. Wydział Edukacji UMK szacuje, że skorzysta z niej około 9,7 tys. dzieci. Przewidywany koszt akcji to ponad 1,2 mln zł.

Ciekawy program przygotowały młodzieżowe domy kultury. W ofercie wakacyjnej znalazły się m.in. zajęcia stacjonarne w formie warsztatów tematycznych, zajęć świetlicowych i rekreacyjno-sportowych.

Dla dzieci i młodzieży chcących rozwijać swoje sportowe pasje Wydział Sportu UMK przygotował szereg zajęć. Zainteresowani będą mogli skorzystać m.in. z propozycji międzyszkolnych ośrodków sportowych i klubów sportowych. Siatkówka, koszykówka, piłka nożna, piłka ręczna, rugby, pływanie, nordic walking, fitness, kajakarstwo górskie, strzelectwo – to tylko niektóre dyscypliny, które będzie można potrenować podczas zajęć sportowych w ramach programu „Lato w mieście”. Zdecydowana większość z nich to zajęcia bezpłatne. Warto sprawdzić szczegółowy harmonogram programów „Mój trener”, „Animator sportu”, „Rugby dla każdego”, „Aktywny krakowianin”.

Wakacyjną ofertę miasta uzupełniać będziemy o kolejne propozycje poszczególnych miejskich instytucji, w tym muzeów i bibliotek, które w okresie wolnym od szkoły szczególny nacisk kładą na rozwijanie pasji dzieci i młodzieży.


Zobacz wakacyjną ofertę:

Więcej informacji na stronach internetowych „Lato w mieście”.

Tagi: lato, wakacje

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA