Komunikat archiwalny

Nowy asfalt na ul. Młyńskiej i Lublańskiej

Trwa wymiana nawierzchni na ulicy Młyńskiej oraz ul. Lublańskiej w rejonie bloków nr 22 i 24 – informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Natomiast na przełomie lipca i sierpnia zostanie wyremontowane rondo Młyńskie.

Nowy asfalt na ul. Młyńskiej i Lublańskiej
Fot. ZIKiT

Od soboty kierowcy mogą jeździć wyremontowanym zewnętrznym pasem ruchu na ul. Młyńskiej w kierunku ronda Polsadu. Wymiana nawierzchni na wewnętrznym pasie ruchu potrwa do końca tygodnia. Jak informuje ZIKiT, badania laboratoryjne wykazały, że stara nawierzchnia z uwagi na głębokie pęknięcia musi być zerwana aż do podbudowy drogi.

Równolegle prowadzone są prace na ul. Lublańskiej w rejonie budynków nr 22 i 24. Tam o wymianę nawierzchni oraz bruku na chodnikach i w zatokach postojowych zabiegali mieszkańcy dzielnicy III.

ZIKiT informuje że na przełomie lipca i sierpnia rozpocznie się wymiana nawierzchni i krawężników na rondzie Młyńskim. Zakończenie prac zaplanowano na koniec wakacji. Przez cały czas na remontowanym skrzyżowaniu będzie utrzymywany ruch samochodowy.

 

Adres:
ul. Młyńska, Kraków

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także