Przywrócić abonament

Abonament postojowy miesięczny typu „N”, czyli dla osoby niepełnosprawnej zostanie przywrócony? Chcą tego radni z Komisji Infrastruktury.

Przywrócić abonament
Fot. pixabay.com

Radni Edward Porębski i Stanisław Rachwał przekonywali, jak bardzo potrzebny jest taki abonament postojowy. Zwracali uwagę, że wcześniej bardzo ułatwiał on życie niepełnosprawnym mieszkańcom. Został on jednak w 2017 r. zlikwidowany, a jego miejsce zajął pełny abonament parkingowy. Radni przekonywali, że jest to jednak zbyt duże obciążenie finansowe dla wielu niepełnosprawnych. W związku z tym pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa w zakresie przywrócenia abonamentu postojowego miesięcznego typu "N" dla osób niepełnosprawnych.

Radni chcą także, aby w czasie występowania smogu, uprawnieni do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską byli wszyscy mieszkańcy a nie tylko kierowcy. Jak przekonują, część podróżujących nie decydowała się na przejazd komunikacją miejską z powodu posiadania jednego dowodu rejestracyjnego, co w powiązaniu z różnymi kierunkami podróży osób jadących jednym samochodem wykluczało możliwość skorzystania z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXXIV/578/15 Rady Miasta Krakowa z 16 grudnia 2015 r. w sprawie ustanowienia uprawnień do bezpłatnych przejazdów środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego w sytuacji wystąpienia przekroczenia określonych poziomów szkodliwych substancji w powietrzu.

Ze względu na brak referenta radni nie zaopiniowali projektu uchwały w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na program termomodernizacji budynków jednorodzinnych dla Miasta Krakowa.

Pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także