Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowa inwestycja w Szpitalu im. Gabriela Narutowicza

W Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza w Krakowie od roku 2016 realizowany jest projekt pn. Utworzenie centrum diagnostyki, leczenia i profilaktyki chorób przewodu pokarmowego i gruczołów dokrewnych w SMS im. G. Narutowicza w Krakowie.

Fot. Magiczny Kraków

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12. Infrastruktura społeczna, Działanie 12.1. Infrastruktura ochrony zdrowia, Poddziałanie 12.1.4. Infrastruktura ochrony zdrowia o znaczeniu subregionalnym – zit.

Całkowita, szacunkowa wartość projektu wynosi 30,6 mln zł. Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Krakowa - jako wkład własny w kwocie 23,4 mln zł oraz z budżetu Unii Europejskiej i z budżetu państwa w łącznej kwocie 7,2 mln zł. Zakończenie realizacji Projektu planowane jest na 2019 rok.

Celem ogólnym przedsięwzięcia jest poprawa jakości obsługi i komfortu pacjentów, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów oraz zwiększenie jakości świadczonych usług.

Zakres prac obejmuje nadbudowę i rozbudowę budynku głównego dla potrzeb Bloków Operacyjnych wraz z ich wyposażeniem w nowoczesną aparaturę medyczną i diagnostyczną oraz w wyposażenie techniczne. W ramach realizacji zadania powstanie nowoczesny kompleks bloków operacyjnych, w skład których wejdzie 6 sal operacyjnych oraz pomieszczenia towarzyszące wyposażone w aparaturę i sprzęt medyczny. Powstała baza zabiegowo-operacyjna umożliwi prowadzenie w Szpitalu procedur medycznych i świadczeń na większą skalę niż dotychczas, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki, leczenia i profilaktyki chorób przewodu pokarmowego i gruczołów dokrewnych, co przyczyni się do niwelowania różnic w zakresie gwarantowanych świadczeń zdrowotnych bezpośrednio na obszarze województwa. Nowy blok operacyjny Szpitala wyposażony w nowoczesny osprzęt zdecydowanie zwiększy szanse chorego na leczenie z wykorzystaniem procedur mało inwazyjnych.

Efekty realizacji projektu: dostęp do świadczeń medycznych spełniających wszystkie standardy medyczne, techniczne i sanitarne. W efekcie planowanej inwestycji poprawie ulegną też warunki pracy w zakresie ergonomii i bezpieczeństwa pracy personelu, jak również zoptymalizowana zostanie organizacja pracy bloków operacyjnych.

Materiał promujący projekt, zrealizowany na zlecenie Szpitala, dostępny jest na stronie internetowej TVP 3 Kraków

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-06-26
Data aktualizacji: 2018-06-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź