Zbliża się Adventure Trophy - najstarszy rajd przygodowy w Polsce

Już za niespełna tydzień w Krakowie rozpocznie Adventure Trophy 2018 – najstarszy i najbardziej rozpoznawalny rajd przygodowy w Polsce. Na starcie stanie około 150 zawodników z całej Europy, między innymi z Finlandii, Estonii, Ukrainy, Danii, Belgii, Holandii czy Hiszpanii.

Zbliża się Adventure Trophy - najstarszy rajd przygodowy w Polsce
Fot. materiały prasowe

Zespoły wystartują u podnóża Tatr, pokonają kilka pasm górskich, przekroczą kilka zbiorników wodnych i kilkanaście rzek wszystko to w ciągu trzech dni niezapomnianej przygody. Impreza jest wpisana w serię Pucharu Europy w rajdach przygodowych - ARES (European Series in  Adventure Racing). Za rok rajd będzie nosił miano Mistrzostw Europy w Adventure Racing!

Rywalizacja odbędzie się na dwóch trasach:

  • Długiej – całkowity dystans do pokonania to 400 km w limicie czasowym 72 godzin dla zespołów czteroosobowych (w zespole musi być przynajmniej jedna kobieta). Start rajdu 19 lipca w Zakopanem. Etapy: trekking, rower MTB, rolki, kajak, zadania linowe, pływanie.
  • Dla zawodników mniej doświadczonych, bądź szukających nieco krótszych wyzwań organizatorzy przygotowali trasę krótką – tam rywalizować będą zespoły dwuosobowe. Całkowity dystans to około 200 km w limicie 36 godzin. Krótsza trasa nie oznacza jednak, że będzie łatwiej!

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Adventure, a więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej zawodów i oraz na Facebooku.

Adventure Trophy'18

 

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także