Komunikat archiwalny

Lepszy dostęp do leczenia żywieniowego

Koniec problemów z dostępem do dojelitowego leczenia żywieniowego w warunkach domowych. Małopolski oddział NFZ zwiększył kontrakt na świadczenie usług w tym zakresie dla Centrum Leczenia Żywieniowego (CLŻ) Nutricare. Od  lipca Nutricare może objąć kompleksową opieką wszystkich pacjentów wymagających tego rodzaju opieki w całej Małopolsce. Centrum (przy ul. Kostrzewskiego 47) zaprasza rodziny i pacjentów na bezpłatne konsultacje telefoniczne, specjaliści udzielą wszelkich informacji o samym leczeniu, jak należy się do niego przygotować.

Lepszy dostęp do leczenia żywieniowego
Fot. Magiczny Kraków

Do tej pory sytuacja osób w ciężkim stanie, które z powodu choroby nie mogły jeść w sposób naturalny, była dość trudna. Zdarzało się, że pacjenci musieli czekać na pomoc nawet kilka miesięcy, a ich rodziny wydawały spore sumy na terapię żywieniową. Koszt leczenia wynosi ponad 2 tys. zł miesięcznie.

– Teraz to się zmieni, chorzy nie powinni już mieć żadnych problemów z uzyskiwaniem profesjonalnej pomocy – mówi dr Krzysztof Figuła z CLŻ. Małopolski oddział NFZ dostrzegł potrzebę zwiększenia kontraktu na leczenie żywieniowe – dodaje.

Nutricare zapewni kompleksową opiekę chorym, zaczynając od przygotowania pacjenta do leczenia w warunkach domowych, poprzez konsultacje, wizyty lekarskie i pielęgniarskie, badania diagnostyczne, i kończąc na dostawie medycznych preparatów odżywczych, opatrunków.

- Wszystko to jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, czyli jest bezpłatne dla pacjenta – tłumaczy dr Figuła. 

Leczenie żywieniowe jest niezbędne dla chorych, którzy z powodu ciężkiego schorzenia nie są w stanie odżywiać się w sposób naturalny. Polega na dostarczaniu, przy pomocy gastrostomii lub zgłębników nosowo - żołądkowych, wszystkich  składników pokarmowych (białka, cukry, tłuszcze, składniki mineralne i witaminy). W żywieniu dojelitowym stosuje się gotowe diety przemysłowe, które dobiera lekarz w zależności od  potrzeb chorego. Leczenie odbywa się w warunkach domowych.

CLŻ Nutricare przy ul. Kostrzewskiego 47 zaprasza rodziny i pacjentów na bezpłatne konsultacje telefoniczne, specjaliści udzielą wszelkich informacji o samym leczeniu, jak należy się do nich przygotować itd.

 W sprawie rejestracji i kwalifikacji pacjentów do leczenia żywieniowego - można dzwonić codziennie pod nr tel. 12 313 19 06 lub 608 46 30 80.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także