Komunikat archiwalny

W nocy z piątku na sobotę tramwaj linii 62 pojedzie skróconą trasą

W związku z koniecznością przeprowadzenia rozładunku maszyny do podbijania torowiska na skrzyżowaniu al. Pokoju i ul. Centralnej, w nocy z 13 na 14 lipca (z piątku na sobotę) od ok. 0:00 do 2:00 zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Dąbie - Rondo Czyżyńskie. W zamian za skrócone kursy linii tramwajowej na odcinku Plac Centralny im. R. Reagana - Dąbie zostanie uruchomiony autobus „Za Tramwaj”, którego odjazdy skomunikowane będą ze skróconymi kursami linii 62 na przystanku „Dąbie”.

W nocy z piątku na sobotę tramwaj linii 62 pojedzie skróconą trasą
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

W tym czasie zostaną wprowadzona następujące zmiany w funkcjonowaniu nocnej linii tramwajowej 62:

  • kursy odjeżdżające z pętli Czerwone Maki P+R o godz. 23:28, 23:58, 0:28 i 0:58 (odjazdy z przystanku „Dworzec Główny” o godz. 0:00, 0:30, 1:00 i 1:30) zostaną tymczasowo skrócone do pętli Dąbie;
  • kursy odjeżdżające z pętli Plac Centralny im. R. Reagana o godz. 0:32, 1:02, 1:32 i 2:02 nie zostaną wykonane na odcinku Plac Centralny im. R. Reagana - Dąbie. Tramwaje będą rozpoczynać trasę na pętli Dąbie zgodnie z rozkładową godziną odjazdu z tego przystanku.

W zamian za skrócone kursy linii tramwajowej na odcinku Plac Centralny im. R. Reagana - Dąbie zostanie uruchomiony autobus „Za Tramwaj”, którego odjazdy skomunikowane będą ze skróconymi kursami linii 62 na przystanku „Dąbie”.

W przypadku wcześniejszego zakończenia rozładunku maszyny do podbijania torowiska, niezwłocznie przywrócone zostanie normalne funkcjonowanie nocnej linii tramwajowej 62.

Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także