Komunikat archiwalny

Ruszyły tegoroczne turnusy Fundacji Urtica Dzieciom Camp

Urtica Dzieciom Camp to coroczny, letni projekt, którego celem jest pomoc dzieciom chorym onkologicznie oraz ich rodzicom i opiekunom w walce z rakiem. Urtica Dzieciom Camp to letnie spotkania podopiecznych szpitali onkologicznych z całej Polski, które mają oderwać chorych i ich opiekunów od codziennych problemów.

Ruszyły tegoroczne turnusy Fundacji Urtica Dzieciom Camp
Fot. materiały prasowe / Fundacja Urtica Dzieciom

Jest to odpoczynek połączony z terapią – wyjątkowe miejsce, w którym oprócz leczenia można rozwijać pasje, uczyć nowych rzeczy i odkrywać piękno świata, ale przede wszystkim zapomnieć o chorobie. Do akcji dołączyło wiele znanych i cenionych osób. W ubiegłym roku w campach uczestniczył m.in. Mateusz Damięcki, który zainscenizował zabawę w kręcenie filmu i opowiadał o najciekawszych swoich rolach oraz Janek Mela, globtroter, pasjonat podróży, który mimo fizycznych ograniczeń, od lat spełnia marzenia i pokonuje nie tylko szczyty, ale przede wszystkim własne słabości. W czwartek, 12 lipca, w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Krakowie, mieszczącym się przy ul. Zielony Dół 4, dzieci odwiedzi Jolanta Kwaśniewska, a na kolejnych turnusach, z dziećmi i ich opiekunami pojawi się ambasador fundacji Urtica Dzieciom, prof. Jerzy Stuhr.

W 2016 roku Fundacja Urtica Dzieciom zorganizowała w krakowskim Centrum Psychoonkologii Unicorn pierwsze w Polsce, bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla najmłodszych pacjentów dziecięcych oddziałów onkologii i hematologii. Urtica Dzieciom Camp to połączenie terapii i zabawy, ogromna dawka energii, która pomaga dzieciom szybciej powrócić do zdrowia. Na miejscu mali pacjenci oraz ich rodzice otrzymują wsparcie specjalistów z zakresu psychoonkologii, dietetyki, sportu i rekreacji.

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana w kwietniu 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 21 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Organizacja wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Aktualnie z jej pomocy korzysta 18 placówek szpitalnych. Ambasadorami przedsięwzięcia są m.in. Anna Dymna, prof. Alicja Chybicka, prof. Jan Miodek, prof. Jerzy Stuhr.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Fundacji oraz na Facebooku.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA