Komunikat archiwalny

18. Cracovia Maraton - ruszyły zapisy

Ruszyły zapisy do Cracovia Maraton! To już 18 edycja słynnej imprezy, która zostanie zorganizowana 28 kwietnia 2019 roku w Krakowie. Do 31 stycznia 2019 r. opłata startowa wyniesie 80 zł.

18. Cracovia Maraton - ruszyły zapisy
Fot. cracoviamaraton.pl

Od 1 lutego do 31 marca 2019 roku wpisowe wyniesie 110 zł, a od 1 kwietnia do zakończenia zapisów internetowych (18 kwietnia) wzrośnie do 140 zł. W Biurze Zawodów (25-27 kwietnia) będzie to 160 zł.

Szczegółowe informacje na temat zapisów i sposobu uiszczania opłaty startowej znajdują się w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej www.cracoviamaraton.pl

Jak co roku, start i meta maratonu usytuowane będą na krakowskim Rynku. Maratończycy będą mieli do pokonania dystans 42 km i 95 m, a  przebiegać będą obok wielu znanych zabytków naszego Miasta, zgodnie z hasłem przewodnim imprezy: „z historią w tle”.

Cracovia Maraton to jedna z najbardziej znanych imprez tego typu w Polsce. Jest organizowana od 2002 roku. Cieszy się coraz większą popularnością, także wśród uczestników z zagranicy. Dotychczas w maratonach krakowskich wzięli udział maratończycy z ponad 50 krajów. Natomiast w tegorocznej, 17 edycji Cracovia Maraton udział wzięło 5 848 osób, z czego bieg ukończyło 5 630 biegaczy.

Cracovia maraton to także towarzyszące imprezy biegowe: 27 kwietnia (sobota) odbędzie się  Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego na dystansie 4,2 km, Cracovia Maraton na Rolkach (pełny dystans maratoński), a wieczorem Bieg Nocny na 10 km.

Na trasie maratonu w biegu głównym zobaczymy również zawodników niepełnosprawnych na wózkach.

Organizator poza klasyfikacją generalną i kategoriami wiekowymi, przewidział nagrody dla najszybszych: Polaka, Polki, krakowianina i krakowianki, a także dla najstarszego uczestnika maratonu. Dodatkowe nagrody przyznane zostaną również za ewentualne ustanowienie nowych rekordów trasy Cracovia Maraton. Natomiast dla uczestników i kibiców imprez wchodzących w skład krakowskiego weekendu maratońskiego będą czekać liczne atrakcje i animacje, w tym zabawy sportowe dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie: www.zis.krakow.pl

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także