Komunikat archiwalny

Dziś piknikujemy i chwalimy się swoją zielenią

Dzisiaj od godz. 11.00 do 17.00 w Parku Bednarskiego, częścią tradycyjnego Pikniku Krakowskiego jest piknik „Urban Green Fest – Miasto w zieleni”. Partnerami projektu są Gmina Miejska Kraków i Województwo Małopolskie.

Dziś piknikujemy i chwalimy się swoją zielenią
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej

Podczas pikniku pokazane zostaną tereny zieleni w Krakowie oraz miejskie obszary funkcjonalne, przeznaczone do spędzania wolnego czasu oraz miejsca łączące mieszkańców. – Podczas tego wydarzenia chcemy przekazać mieszkańcom wiedzę, jak o tego typu tereny wspólnie zadbać, jak zazielenić obszar dookoła nas, dlaczego pszczoły są ważne oraz jak wpływać na promowanie ekologicznych postaw wśród dzieci, młodzieży i dorosłych – zaznaczają organizatorzy.

Wśród atrakcji znajdą się gry edukacyjne, konkursy, zabawy o tematyce ekologicznej. Będzie można także m.in. poznać tajniki powstawania ogródków wertykalnych z palet z użyciem roślin miododajnych. Warsztaty mają na celu zaznajomienie uczestników, jakie rośliny są „przyjazne” dla pszczół i jak mając nawet niewiele miejsca na balkonie, tarasie czy działce, można wspomagać pszczoły. Ponadto uczestnicy poznają różne gatunki roślin, ich wpływ na środowisko oraz wymagania co do stanowiska.

Więcej o wydarzeniu na Facebooku.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także