Komunikat archiwalny

Kulturalny rozkład jazdy na weekend

Lato trwa! A z nim wiele stałych punktów na kulturalnej mapie Krakowa – nowohucki Bulwar(t) Sztuki czy Letnie Tanie Kinobranie. Poza tym w ten weekend czeka nas koncert ekipy Rolland Merguez w Alchemii! Nie będziecie się nudzić, a to dzięki naszemu rozkładowi jazdy na najbliższe dni!

Kulturalny rozkład jazdy na weekend
Fot. materiały prasowe/Kino pod Baranami

W Kinie pod Baranami kolejny tydzień z Letnim Tanim Kinobraniem! Po kobiecych filmach przychodzi „Czas miłości", czyli tydzień z filmami o wielu obliczach romantyzmu! Co zobaczycie na ekranie? Chociażby bardzo dobrze przyjętą przez krytyków i widzów polską komedię romantyczną „Podatek od miłości” z Aleksandrą Domańską i Grzegorzem Damięckim w rolach głównych. Możecie przypomnieć też sobie „Sztukę kochania” o Michalinie Wisłockiej ze świetną rolą Magdaleny Boczarskiej, a także ciepły film o miłości – „I tak Cię kocham”, nominowany do Oscara za scenariusz oryginalny. Poza tym m.in. „Rzymskie wakacje” i „Kształt wody”! Jest w czym wybierać, a to wszystko do tego w promocyjnych cenach! Sprawdźcie na stronie Kina.

Zalew Nowohucki to już po raz kolejny miejsce Bulwar(t)u Sztuki, czyli inicjatywy pełnej wakacyjnych wydarzeń kulturalnych! W tym tygodniu znów będzie ciekawie. Dzisiaj na dobre zakończenie weekendu kino plenerowe i seans filmu "Młodość" Paolo Sorrentino. Poza tym turnieje sportowe i warsztaty – jest co robić!

Celem ich muzyki jest, żebyś zaczął/zaczęła tańczyć! Rolland Merguez znów zawita do Alchemii. To 13-osobowy brass band z Paryża. Wracają do funk, electro i R&B z bezczelną energią i przyjemnością! Wykonują w ten sposób znane i lubiane przeboje, ale też własne utwory. Występy na żywo to ich specjalność – nie można podczas tych koncertów stać w miejscu, gdyż energia ze sceny udziela się również słuchaczom. Saksofon, trąbki, puzon, bas, wokale... A to dopiero początek wyliczanki! Macie szansę złapać ich w Alchemii w niedzielę o godz. 22.00. Polecamy!

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na wystawę „Pan wiecznie Młody. Lucjan Rydel w 100-lecie śmierci„. Ekspozycja ma na celu przybliżenie publiczności sylwetki poety i dramaturga – Lucjana Rydla, który do dzisiaj odbierany jest jako osoba na pół zmitologizowana. Rydel w świadomości społecznej utożsamiany był z postacią Pana Młodego z dramatu „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego lub kojarzony jako bohater „Plotki o Weselu” Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Kim był naprawdę? Dowiecie się tego na wystawie w Domu pod Krzyżem na ul. Szpitalnej, czyli Oddziale Teatralnym MHK. Macie czas do 9 grudnia.

Część teatrów zawiesza swoją działalność na czas wakacji. Jednak nie Bagatela! W najbliższy weekend możecie tam obejrzeć na Dużej Scenie „Testosteron”, czyli błyskotliwą komedię o współczesnych mężczyznach. Ślub jednego z nich, a właściwie sakramentalne „nie” usłyszane od wybranki, jest pretekstem do męskich analiz własnej natury. Pełna obscenicznych żartów satyra o biologicznym miejscu napędzanych hormonami samców na drabinie ewolucyjnej ludzkości. A może próba odnalezienia odpowiedzi na pytanie, jak być wrażliwym i czułym mężczyzną w dzisiejszym świecie? I nie dać się wykorzystać kobietom? Na te pytania odpowiedzcie sobie sami – macie możliwość zrobić to w niedzielę o godz. 19.15.

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA