Komunikat archiwalny

Komu Słoneczniki 2018? Wskaż najlepszą inicjatywę dla dzieci!

Do 31 lipca można zgłaszać propozycje w konkursie na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w wieku do lat 14. Serwis internetowy czasdzieci.pl już po raz ósmy organizuje ten plebiscyt w Krakowie. Najbardziej wartościowe wydarzenia: warsztaty, koncerty, spektakle, festiwale, zapewniające dzieciom rozrywkę i wszechstronny rozwój, rodzice mogą zgłaszać za pomocą specjalnego formularza.

Komu Słoneczniki 2018? Wskaż najlepszą inicjatywę dla dzieci!
Fot. czasdzieci.pl

Statuetki Złotego Słonecznika, wyróżnienia Jury i Nagrody Rodziców przyznawane są w sześciu kategoriach: język, logika, sztuki wizualne, muzyka, ruch i przyroda. O tym, kto  zwycięży, zdecydują rodzice oraz profesjonalne jury składające się z przedstawicieli środowiska naukowego w dziedzinie psychologii i pedagogiki dziecięcej. Nominować można inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2017/2018 (od 1 lipca 2017 r. do 30 czerwca 2018 r.). Może to zrobić każdy za pomocą formularza dostępnego tutaj.

9 sierpnia poznamy ostateczną listę zakwalifikowanych inicjatyw, a do 9 września będzie można głosować na najlepsze wydarzenia w danych kategoriach. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i przyznanie statuetek odbędzie się podczas uroczystej gali we wrześniu i październiku.

W niezwykle bogatej ofercie propozycji dla dzieci w Krakowie łatwo się pogubić. Plebiscyt jest odpowiedzią na pytania rodziców, które z inicjatyw są najbardziej godne polecenia. Dzięki przyznanym nominacjom i nagrodom można znaleźć propozycje rekomendowane zarówno przez rodziców, jak i przez jury złożone z ekspertów z zakresu rozwoju i wychowania dzieci.

Organizatorem konkursu jest serwis czasdzieci.pl, wieloletni pośrednik między miejscami edukacji i kultury a rodzicami. Celem plebiscytu jest docenienie wysiłku i pomysłowości organizatorów wydarzeń kierowanych do dzieci. Najważniejsze kryteria oceny to: ogólne podejście prowadzącego do najmłodszych, dostosowanie oferty do potrzeb rozwojowych dziecka, atrakcyjność inicjatywy oceniana w odniesieniu do zaangażowania emocjonalnego dziecka.

 

Tagi: nagroda, dzieci

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także