Komunikat archiwalny

Pobiegnij w „5 dla Niepodległej”!

W środę, 1 sierpnia ruszyły zapisy do biegu „5 dla Niepodległej” upamiętniającego 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Bieg na dystansie 5 kilometrów odbędzie się 14 października i wystartuje wspólnie z 5. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim. Chętni do udziału w biegu powinni się spieszyć – udział w nim bowiem może wziąć maksymalnie tysiąc uczestników.

Pobiegnij w „5 dla Niepodległej”!
Fot. ZIS

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości organizatorzy 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, czyli Gmina Miejska Kraków oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, pragną uczcić obchody tej wyjątkowej rocznicy. Stąd idea biegu „5 dla Niepodległej”. Dodatkowo, organizatorzy przygotują  dla wszystkich uczestników biegu specjalne koszulki z nadrukiem fotografii ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Wymogi, jakie trzeba spełnić, aby w imprezie wziąć udział to skończone 18 lat oraz ukończenie biegu w regulaminowym czasie tj. do 40 minut.

Trasa biegu rozpoczyna się na tej samej linii startu co półmaratończyków czyli przy ul. Lema przed TAURON Areną Kraków, a zakończy się na płycie głównej wewnątrz najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.

To już druga edycja biegu na dystansie 5 kilometrów w Krakowie, która poświęcona jest ważnym, historycznym wydarzeniom. W poprzedniej odsłonie uczczono dwusetną rocznicę śmierci bohatera Stanów Zjednoczonych i Polski - Tadeusza Kościuszki, organizując bieg „5 dla Kościuszki”. Na mecie zameldowało się 803 uczestników, a wśród najszybszych znaleźli się reprezentanci Ukrainy - Rusłan Sawczyk i Oksana Raita.

Więcej informacji na temat imprezy znajduje się na stronach: pzucracoviapolmaraton.pl oraz zis.krakow.pl.

 

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także