Komunikat archiwalny

Wkrótce ruszy budowa kompleksu edukacyjnego na os. Gotyk

W sierpniu rozpocznie się budowa nowego kompleksu edukacyjnego przy ul. Meiera. W przedszkolu i szkole podstawowej znajdzie się miejsce dla 500 dzieci głównie z osiedla Gotyk.

Wkrótce ruszy budowa kompleksu edukacyjnego na os. Gotyk
Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie przekazał wykonawcy – firmie DOMBUD SA z Katowic – teren przy ul. Meiera, na którym ma być zrealizowany zespół szkolno-przedszkolny. Stało się to możliwe po tym, jak w połowie lipca decyzja o pozwoleniu na budowę dla tego zadania stała się ostateczna.

– Przekazanie terenu oznacza, że w ciągu najbliższych tygodni rozpocznie się realizacja tak potrzebnego w tej części miasta kompleksu edukacyjnego. Najpierw jednak firma wykonawcza będzie organizować plac budowy: zostanie utworzone zaplecze, a teren inwestycji zostanie ogrodzony. Zasadnicze prace budowlane rozpoczną się około połowy sierpnia – informuje Janina Pokrywa, dyrektor ZIM w Krakowie.


Nowy kompleks edukacyjny ma powstać przy ulicy Meiera. Będzie to budynek o funkcji przedszkolnej i szkolnej, na poziomie szkoły podstawowej dla około 500 dzieci. Oprócz sali zajęć dla przedszkolaków i uczniów klas od I do VIII, w nowym kompleksie zaprojektowano też aulę, bibliotekę, salę komputerową i gimnastyczną oraz zaplecze kuchenne.

W ramach zadania wykonane będzie boisko szkole oraz plac zabaw dla najmłodszych. Zgodnie z koncepcją zagospodarowania terenu, na działce, gdzie powstanie budynek szkoły i przedszkola nasadzona będzie zieleń niska. Wartość popisanej umowy pomiędzy ZIM Kraków a wykonawcą to 29,6 mln zł.

 

 

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także