Komunikat archiwalny

Zalewski śpiewa Niemena

Wyjątkowy projekt „Zalewski śpiewa Niemena” zabrzmi dziś w Krakowie. O godz. 18.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków będzie można posłuchać na żywo kultowych utworów Niemena w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego. Trasa koncertowa artysty promuje jednocześnie jego album poświęcony twórczości Czesława Niemena.

Zalewski śpiewa Niemena
Fot. materiały prasowe

Projekt „Zalewski śpiewa Niemena” powstał w ramach Motywu Niemen ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie i był jego wielkim sukcesem. To właśnie na Festiwalu odbyło się premierowe wykonanie piosenek Czesława Niemena w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego. Płyta, która trafiła do sprzedaży na początku tego roku, spotkała się ze wspaniałym przyjęciem publiczności i uznaniem ze strony krytyków. Podobnie, jak trasa koncertowa, na której Krzysztof Zalewski w towarzystwie czołówki krajowych instrumentalistów, zaprezentował piosenki Czesława Niemena, odwiedzając najpiękniejsze sale w Polsce.

Druga odsłona trasy to wyjątkowa okazja, by ponownie posłuchać na żywo kultowych utworów Niemena w niezwykle interesującej odsłonie. Podczas koncertów pojawią się zarówno znane wszystkim „Dziwny jest ten świat” i „Jednego serca”, jak i te mniej znane „Doloniedola” czy „Pielgrzym”. Dodatkowo zabrzmią także piosenki z poza płyty takie jak „Ode to Venus” i „Sen o Warszawie”. I tym razem solowo w piosenkach Niemena usłyszymy również Natalię i Paulinę Przybysz, a koncerty niezmiennie zagra supergrupa stworzona specjalnie na potrzeby tego albumu w składzie:

  • Krzysztof Zalewski – wokal, gitara
  • Natalia i Paulina Przybysz – chórek
  • Jurek Zagórski – gitara
  • Tomasz Duda – saksofon, flet
  • Jarosław Jóźwik – instrumenty klawiszowe
  • Pat Stawiński – bas
  • Kuba Staruszkiewicz - perkusja

W 2017 roku minęło pięćdziesiąt lat od premiery płyty „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, która na stałe zapisała się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Tytułowy utwór stał się największym przebojem lat 60, a jego tekst do dzisiaj budzi w słuchaczach ogromne emocje. To właśnie w związku z tą rocznicą twórcy projektu „Zalewski śpiewa Niemena” zapragnęli przypomnieć jak wielką rolę w rodzimej kulturze odgrywa dorobek Czesława Niemena, jednego z najbardziej rozpoznawalnych i oryginalnych twórców polskiej muzyki XX wieku. W repertuarze, oprócz najbardziej znanych kompozycji znajdują się interpretacje mniej popularnych dokonań Mistrza, które m.in. dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych zrewolucjonizowały brzmienie ówczesnej sceny muzycznej w naszym kraju.

Krzysztof Zalewski to obecnie jeden z najciekawszych i najaktywniejszych wokalistów w kraju. Jego ostatni autorski album pt. „Złoto” spotkał się ze świetnym przyjęciem zarówno krytyków, jak i fanów, przynosząc artyście wiele nominacji i nagród muzycznych. Trasa promująca krążek w pełni zapełniła sale w większości miast. Zaowocowało to również w ostatnim czasie wieloma kooperacjami muzycznymi, m.in. z Mioushem, Natalią Przybysz czy Natalią Niemen. Był także ambasadorem tegorocznego festiwalu w Jarocinie, angażując się przy tej okazji w promowanie polskiej kultury (m.in. był przewodniczącym jury w konkursie „Rytmy Młodych” dla nowych polskich zespołów, podczas festiwalu brał m.in. udział w spotkaniach dotyczących polskiej literatury, warsztatach artystycznych z dziećmi).

Bilety na to wydarzenie dostępne są na: www.eventim.pl/goodtaste, www.ebilet.pl, www.biletin.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt.

Regulamin Imprezy dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin

Tagi: koncert, muzyka

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także