Komunikat archiwalny

Międzynarodowy sukces krakowskich uczniów

Polscy uczniowie, w tym dwaj krakowianie, zajęli czołowe miejsca w 50. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej, która odbyła się w lipcu w Czechach i na Słowacji. Do kraju przywieźli cztery medale: trzy srebrne i jeden brązowy.

Międzynarodowy sukces krakowskich uczniów
Fot. materiały prasowe

Srebrne krążki wywalczyli Daniel Golec z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, Wojciech Jankowski z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni i Paweł Tyrna z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej.

Brązowy medal zdobył Antoni Prus – także uczeń V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Zmagania olimpijskie trwały 10 dni – od 19 do 29 lipca. Rywalizacja składała się z części laboratoryjnej i teoretycznej. Podczas zawodów uczniowie mieli do wykonania i opisania trzy zadania laboratoryjne oraz kilka rozbudowanych zadań teoretyczno-rachunkowych.

Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna jest organizowana od 1968 roku. Polscy uczniowie uczestniczyli we wszystkich edycjach przedsięwzięcia. Łącznie 203 zawodników zdobyło na tej olimpiadzie 191 medali, w tym 51 złotych, 76 srebrnych i 64 brązowe.

Tagi: nauka, edukacja

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także