Komunikat archiwalny

Poniedziałek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Przed nami kolejny wakacyjny, słoneczny poniedziałek. Co dzisiaj słychać w krakowskim świecie kultury? Zajrzyjcie do naszego rozkładu!

Poniedziałek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!
Fot. materiały prasowe / kinopodbaranami.pl

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygranie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Przez całe lato w Kinie Pod Baranami możemy korzystać z Letniego Taniego Kinobrania (aż do 30 sierpnia) – maratonu filmowego, podzielonego na 9 tygodni tematycznych, podczas których zaprezentowanych będzie ponad 100 filmów. Tydzień siódmy upłynie pod hasłem „Czas mężczyzn”. Dziś polecamy szczególnie „Teorie wszystkiego”. Początek projekcji o godz. 22.15. Film Jamesa Marsha to wzruszająca historia miłosna, której bohaterem jest jeden z największych umysłów naszych czasów, astrofizyk Stephen Hawking.  21-letni Stephen, student Cambridge, otrzymuje wstrząsającą diagnozę, która daje mu tylko dwa lata życia. Nie poddaje się i wspierany przez ukochaną żonę, pełen determinacji rozpoczyna prace nad swoją rewolucyjną teorią, badając coś, czego tak mało mu pozostało - czas. Pomimo choroby, Stephen Hawking jest dziś jednym z najwybitniejszych naukowców świata. W rolach głównych: nagrodzony za swoją kreację Oscarem i Złotym Globem Eddie Redmayne oraz Felicity Jones.

Zobacz zwiastun:

Kino Na Tarasie to magiczne kino plenerowe pod rozgwieżdżonym krakowskim niebem – na tarasie Kina Agrafka przy ul. Krowoderskiej 8. Pokazy odbywają sie w ramach 15. Wakacyjnych Podróży Filmowych. Hasło tego tygodnia brzmi „Dookoła Świata”. O godz. 21.00 zobaczycie „Serce miłości” w reżyserii Łukasza Rondudy, który próbuje odpowiedzieć na pytanie czy istnieje miłość doskonała. Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy - wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie - sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.

Dziś kończy się cykl Kino wakacyjne – 100-lecie odzyskania niepodległości 1918-2018 w Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa 17. Na zakończenie o godz. 18.00 można będzie zobaczyć pokaz dokumentów filmowych „Kwestia Śląska po I wojnie światowej ”. Wstęp bezpłatny.

Festiwal Musica Divina to wydarzenie, które stwarza prawdziwą szansę na doświadczenie sacrum w muzyce. Dziś o godz. 20.30 w kościele  oo. Franciszkanów przy ul. Franciszkańskiej 4 wystąpi Trio Mediæval. W koncercie „Ladymass” usłyszymy połączenie utworów polifonicznych, śpiewów monodycznych wykonywanych solowo bądź unisono oraz delikatny i czysty dźwięk karylionu skutkuje różnorodnością brzmienia i kontrastami strukturalnymi. W repertuarze koncertu znalazły się utwory XIII i XIV-wieczne z Worcester i West Country w Anglii oraz kompozycje napisane specjalnie dla zespołu.

Tagi: kino, kultura

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także