Komunikat archiwalny

Kulturalny wtorek – sprawdź, co się dziś dzieje w mieście

Chociaż dziś dopiero wtorek, to jednak ma się wrażenie jakby był już piątek. Do tego w kulturze dzieje się naprawdę sporo! Koncerty, spektakle teatralne, pokazy filmowe a przede wszystkim kolejna z cyklu Krakowska Noc. Jest w czym wybierać. Zajrzyjcie do naszego rozkładu i przekonajcie się sami!

Kulturalny wtorek – sprawdź, co się dziś dzieje w mieście
Fot. materiały prasowe / Kino Pod Baranami

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Już dziś rozpoczyna się  11. Edycja Nocy Cracovia Sacra! Cisza, nastrój tajemniczości i skupienia, zapach kadzideł, drobinki kurzu unoszące się w powietrzu, chłód bijący od wiekowych murów... Poczujmy ducha sacrum w królewskim Krakowie! W programie (dwudniowym!) Nocy Cracovia Sacra (14-15 sierpnia) przewidziano zwiedzanie najpiękniejszych świątyń Krakowa i okolic, odkrywanie kościelnych zabytków oraz dzieł sztuki, a także koncerty i wystawy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na niektóre obowiązują nieodpłatne wejściówki, które są dostępne w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11. Więcej informacji i szczegółowy program na stronie internetowej krakowskienoce.pl.

Poczujcie magię lat minionych w Club Cabaret. Na wtorkowy wieczór przygotowany został specjalny program artystyczny z najświetniejszymi dawnymi piosenkami. Wsłuchacie się w dawne hity Hanki Ordonówny czy Mieczysława Fogga w wykonaniu niezwykłej Barbary Lorenzetti podczas koncertu „Miłość ci wszystko wybaczy”. Jest to idealny program, by wyruszyć w nostalgiczną podróż do okresu polskiego międzywojnia. Początek o godz. 19.00 w Club Cabaret na ul. Krakowskiej 5.

Teatr Bagatela przy ul. Karmelickiej 6 zaprasza na iskrzący dowcipnymi dialogami „Wieczór kawalerski”. To lekka, niepozbawiona delikatnego erotyzmu klasyczna, angielska farsa, która zaczyna się rankiem w dniu ślubu głównego bohatera. Po mocno zakrapianym wieczorze kawalerskim, przyszły pan młody budzi się obok pięknej, ale zupełnie nieznajomej dziewczyny… Z konieczną pomocą spieszy mu zatem najlepszy przyjaciel i niczego nieświadoma, acz rezolutna pokojówka. Początek o godz. 19.15.

A może macie ochotę na w pełni improwizowany wieczór komediowy tworzony na podstawie waszych sugestii? Grupa AD HOC zaprasza do Artefakt Cafe przy ul. Dajwór 3 na godz. 20.00. „Ich Troje” to niepowtarzalny, wakacyjny, komediowy impro-eksperyment. Trzyosobowy skład doświadczonych komików z Grupy AD HOC, zabierze Was w świat skojarzeń, scen i historii bez scenariusza. Zapnij pasy i wskocz w Trójkąt Bermudzki żartu - będzie się działo!

Miłośników kina zapraszamy na Francuskie Filmowe Wtorki w Bonjour Cava na Dolnych Młynów 10. Przez cały sierpień zobaczyć można lekkie, romantyczne i komediowe kino francuskie. O godz. 20.00 rozpocznie się pokaz „Przepisu na miłość” w reżyserii Jean-Pierre Amérisa. On jest właścicielem upadającej fabryki czekolady, który umiera ze strachu, na myśl o rozmowie z kimś obcym. Ona zna jeden z najlepszych przepisów na czekoladki, ale jest zbyt nieśmiała, żeby wyjawić swój sekret. Tych dwoje mogłoby stanowić idealną parę. Gdyby tylko któreś z nich odważyło się zrobić pierwszy krok… Wstęp wolny!

Zobacz zwiastun:

 

Kino Pod Baranami o godz. 19.00 zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu „Loveling” w reżyserii Gustavo Pizzi. „Loveling” to prezentowany na festiwalu Sundance intymny dramat, którego osią jest relacja pomiędzy matką a jej dorastającym synem. Trenujący piłkę ręczną chłopak ma szansę rozwijać talent za granicą, co oznacza, że już wkrótce może opuścić rodzinne gniazdo. Wspólnie z Karine Teles, odtwórczynią głównej roli i współautorką scenariusza, reżyser Gustavo Pizzi stworzył pełną czułości i ciepła opowieść o rodzicielskiej miłości i konieczności przezwyciężenia własnych lęków dla dobra dziecka.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także