Komunikat archiwalny

Jest szansa na wykonawcę dla przebudowy schroniska dla zwierząt

W przetargu na przebudowę schroniska dla zwierząt, który ogłosił Zarząd Inwestycji Miejskich, wpłynęły dwie oferty. Obie przekraczają kwotę zapisaną na to zadanie. Prawdopodobnie złożony będzie wniosek o zwiększenie środków, by móc rozstrzygnąć przetarg i rozpocząć inwestycję.

Jest szansa na wykonawcę dla przebudowy schroniska dla zwierząt
Fot. Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

To już drugie podejście do wyłonienia wykonawcy na przebudowę schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnej. W pierwszym przetargu oferty okazały się zdecydowanie zbyt duże jak na możliwości finansowe miasta, dlatego zamówienie zostało unieważnione.

ZIM w Krakowie podjął decyzję o zmianie zakresu zadania i w lipcu ogłosił drugi przetarg. Tym razem wpłynęły dwie oferty: pierwsza na kwotę 4 979 669,30 zł brutto złożona przez firmę Murkrak sp. z o.o., druga na kwotę 4 765 000,00 zł brutto to propozycja konsorcjum firm „ATB” i „Jarkop”.

Obie oferty o około 25 proc. przekraczają kwoty zapisane na przebudowę schroniska w dokumentach finansowych miasta. - Na szczęście nie ma powtórki z pierwszego przetargu, gdzie oferty były wielokrotnie wyższe niż kwota, jaką dysponowaliśmy. Dlatego będziemy chcieli wkrótce złożyć wniosek do Rady Miasta Krakowa o zwiększenie środków na to zadanie. Zależy nam, żeby jak najszybciej rozpocząć przebudowę schroniska – informuje Janina Pokrywa, dyrektor ZIM w Krakowie.

Przypomnijmy, że zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie rozbiórka starego budynku kwarantanny. W to miejsce ma powstać nowy pawilon dla zwierząt, w którym będzie oddział kwarantanny. Ponadto wykonawca częściowo przebuduje instalacje wewnętrzne oraz zaaranżuje od nowa otoczenie schroniska wraz z przełożenie infrastruktury podziemnej.

Szczegółowe informacje z otwarcia ofert na stronie internetowej zim.krakow.pl.

 

 

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także