Komunikat archiwalny

Młodzi siatkarze będą rywalizować w Krakowie

W połowie września miasto Kraków będzie gościło najlepsze młodzieżowe siatkarskie zespoły uczestniczące w III Międzynarodowym Turnieju Wawelskiego Smoka w piłce siatkowej. Do stolicy Małopolski przyjadą drużyny m.in. ze Stuttgartu, Hamilton, Popradu, Gdańska, Warszawy, Rzeszowa i Kielc. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uczniowski Klub Sportowy „Sparta Volleyball Kraków” działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie.

Młodzi siatkarze będą rywalizować w Krakowie
Fot. materiały prasowe

Wydarzenie ma charakter cykliczny, odbywa się co roku i ma na celu przede wszystkim upowszechnienie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw prozdrowotnych, społecznych i wychowawczych. To również dokonała forma promowania dyscypliny sportowej jaką jest piłka siatkowa oraz Krakowa jako miasta sportu.

- Praca z młodzieżą oraz wszelkie badania statystyczne jednoznacznie wskazują na spadek sprawności ogólnej dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wady postawy, choroby cywilizacyjne takie jak nadwaga, otyłość to problemy z jakimi najczęściej spotyka się młode pokolenie Polaków – mówią organizatorzy. - Udział w turnieju należy traktować nie tylko jako rywalizację sportową, ale promocję zdrowego i aktywnego stylu życia oraz uświadomienie, że ruch to inwestycja w przyszłość naszego społeczeństwa. Podczas turnieju dzieci oswajają się ze specyfiką gry przed publicznością, mogą odczuć moc sportowej rywalizacji w duchu „fair play”, która powinna stanowić fundament relacji w ich życiu sportowym oraz w prywatnym – dodają.

500 młodych siatkarzy

W tegorocznej, trzeciej już edycji turnieju, organizatorzy będą gościć zespoły m.in. ze Stuttgartu, Hamilton, Popradu, Gdańska, Warszawy, Rzeszowa, Kielc, Wrocławia, Leżajska, Bydgoszczy a także młodzieżową reprezentację Polski i Słowacji. W sumie będzie to około 500 adeptów piłki siatkowej zarówno dziewcząt, jak i chłopców, wraz z trenerami i osobami towarzyszącymi.

Zmagania sportowe będą odbywały się na kilku krakowskich halach sportowych, w tym w małej hali TAURON Areny Kraków, w odpowiednich kategoriach wiekowych od młodzika po juniora.

Uroczyste rozpoczęcie turnieju odbędzie się w piątek, 14 września, o godz. 20:00 w ZSOS nr 2 na os. Teatralnym 35. Tam także odbędzie się zakończenie turnieju (16 września, po godz. 14:00).

Harmonogram gier w małej hali TAURON Areny Kraków:

  • piątek, 14 września – godz. 13:00–19:00 – rozgrywki w grupach
  • sobota, 15 września – godz. 8:00-15:00 – rozgrywki w grupach
  • niedziela, 16 września – godz. 8:00–13:00 – gry finałowe

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Działania organizatorów wspierają: Urząd Miasta Krakowa, Dzielnica XVIII Nowa Huta, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

III Międzynarodowy Turniej Wawelskiego Smoka w piłce siatkowej

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także