Komunikat archiwalny

Ulica Krakowska już wkrótce odzyska dawny blask

Już 12 października, nastąpi otwarcie kopert na przebudowę ul. Krakowskiej. Modernizowany będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Jóżefa Dietla do ul. Karola Rollego. Pojawi się tam ścieżka rowerowa, drzewa, zatoki parkingowe, wyciszone torowisko, przystanki wiedeńskie, nowa nawierzchnia na szerszych chodnikach i jezdni, a także iluminacje przy moście im. J. Piłsudskiego.

Ulica Krakowska już wkrótce odzyska dawny blask
Fot. Pracownia planowania i projektowanai systemów transportu Altrans

O tym, jak dokładnie będzie wyglądać po remoncie ul. Krakowska zdecydowali w dużej mierze mieszkańcy, podczas przeprowadzonych w 2017 roku konsultacji społecznych. Dzięki zaplanowanej na początek przyszłego roku gruntownej przebudowie, jedna z najważniejszych krakowskich ulic odzyska dawny blask.

Przypomnijmy, że ul. Krakowska została wytyczona już w 1335 roku w ramach planu lokacyjnego Kazimierza, jako jego główna arteria i oś komunikacyjna. Był to prastary szlak handlowy tzw. droga solna wiodąca przez Wieliczkę i Bochnię na Węgry. Dziś to najważniejsza ulica łącząca Stare Miasto z Podgórzem. Dziennie przejeżdża nią nawet kilkadziesiąt tysięcy krakowian.

 

Tagi: ZIKiT, przetarg

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także