Komunikat archiwalny

Muzyczne pożegnanie lata w Nowej Hucie

W sobotę, 15 września na plenerowej scenie Młodzieżowego Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice” odbędzie się koncert „Droga do Polski”. Wystąpią: Tomek Wachnowski z muzykami oraz gościnnie Adam Ochwanowski. Wykonają oni utwory z płyty „Kołomyja i pic” oraz wybrane utwory, które nawiązywać będą do tematyki Ojczyzny i wolności. Koncert organizowany jest w ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Początek koncertu o godz. 19.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Muzyczne pożegnanie lata w Nowej Hucie
Fot. materiały prasowe

Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu Fortu 49 „Krzesławice” w Krakowie, który od 2000 roku jest siedzibą Młodzieżowego Domu Kultury, mieszczącego się w tymże zabytkowym, historycznym forcie artyleryjskim pochodzącym z lat 1881–1886.

Gwiazdą wieczoru będzie Tomek Wachnowski – poeta, kompozytor i wykonawca piosenek. Występował i współpracował z Mr. Bober’s Friends, TBand, Mr Zoob, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Grażyną Auguścik, Andrzejem Poniedzielskim i wieloma innymi. Jest autorem płyt: „Śniegowice”, „Właśnie tak”, „Dla bogaczy pogoda”, „Lubię te piosenki” i „Ludzie lubią mieć”. Jego piosenki można znaleźć na składankach Krainy Łagodności. Dorobek artysty wzbogacają ostatnie kompozycje muzyczne do tekstów Adama Ochwanowskiego. Gościnnie wystąpi Adam Ochwanowski – poeta, krytyk literacki, tłumacz, animator kultury, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser.

Punkty odbioru bezpłatnych zaproszeń:

  • Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b;
  • Rada Dzielnicy XVII Miasta Krakowa, os. Na Stoku 15;
  • Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, os. Zgody 1;
  • E-FOTO, os. Centrum B3;
  • Fundacja „Magazyn Kultury”, Kolanko No 6, ul. Józefa 17;
  • Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232;
  • InfoKraków, ul. Św. Jana 2;
  • InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego, przy pl. Wszystkich Świętych 2

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b , tel. 12-645-27-14, www.mdkfort49.krakow.pl

Patronat honorowy: Rada Dzielnicy XVII-Wzgórza Krzesławickie

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe