Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowskie Dni Dializoterapii

Wybitni polscy nefrolodzy wezmą udział w trwających od czwartku, 6 września XIII Krakowskich Dniach Dializoterapii imienia prof. Olgierda Smoleńskiego. Wydarzenie jest konferencją Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego. W gali otwarcia weźmie udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Fot. krakowskie-dni-dializoterapii.pl

Od 6 do 8 września trwają już XIII Krakowskie Dni Dializoterapii, których pomysłodawcą był nefrolog – profesor Olgierd Smoleński. Wydarzenie skupia lekarzy, pielęgniarki, dietetyczki, techników i rehabilitantów, dzięki którym ponad 18 tysięcy chorych dializowanych w naszym kraju może nieraz przez dziesiątki lat pracować, uprawiać sporty i prowadzić życie coraz bardziej zbliżone do normalnego.  

Gala otwarcia XIII Krakowskich Dni Dializoterapii odbyła się w czwartek, 6 września o godz. 18.00 w starej Zajezdni by DeSilva na Kazimierzu.

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

otwarcie

W programie wydarzenie znalazło się: wręczenie nagrody „Pro Augmentis Nephrologiae” Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego, której fundatorem jest Fundacja Amicus Renis, medalu Fundacji Amicus Renis oraz nagród Firmy Fresenius dla młodych nefrologów, promocja nowych podręczników o tematyce nefrologicznej.

XIII Krakowskie Dni Dializoterapii oficjalnie otworzy profesor Bolesław Rutkowski. Wykład inauguracyjny wygłosi dr hab. Michał Rusinek. Na zakończenie wystąpi zespół Eney.

W kolejnych dniach uczestnicy spotkają się w Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie dyskutować będą nad aktualnymi problemami dializoterapii.

Przewodniczącym Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. n. med. Bolesław Rutkowski.

Honorowy patronat nad Krakowskimi Dniami Dializoterapii objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Ocenia się, że na przewlekłe choroby nerek cierpi w naszym kraju ponad 11% społeczeństwa, co stanowi ponad cztery miliony Polaków. Wczesne wykrywanie choroby i właściwa, specjalistyczna opieka nefrologów może znacznie wydłużyć czas do rozpoczęcia leczenia nerkozastępczego. Nefrolodzy od lat postulują konieczność wykonywania raz na rok, niedrogiego oznaczenia poziomu kreatyniny we krwi, co pozwoli wcześnie wykryć stan zagrożenia nerkowego.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronach Fundacji Amicus Renis www.amicusrenis.pl i www.krakowskie-dni-dializoterapii.pl.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-09-05
Data aktualizacji: 2018-09-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź