Komunikat archiwalny

Bezpieczna droga do szkoły

Początek nowego roku szkolnego za nami. Pierwszy dzwonek, pierwsze lekcje, zebrania z dyrektorami i nauczycielami oraz codzienne obowiązki związane z bezpiecznym dotarciem dzieci do szkół na zajęcia. Aby całe i zdrowe mogły usiąść w szkolnych ławkach, dorośli, muszą pamiętać o ich bezpieczeństwie. Dlatego w pierwszej kolejności, przejeżdżając w okolicach szkół i przedszkoli należy zwolnić i przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Bezpieczna droga do szkoły
Fot. telewizja.krakow.pl

Dyżurni straży miejskiej codziennie odbierają zgłoszenia od mieszkańców o nieprawidłowym parkowaniu pojazdów na terenach przyszkolnych i o kierujących, którzy próbują zostawić swoje auto przed samym budynkiem szkoły, często niezgodnie z przepisami. Dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, patrole podejmują interwencje mające na celu uporządkowanie postoju oraz ruchu pojazdów wokół szkół. 

W ramach drugiego etapu akcji funkcjonariusze pełnią służbę w rejonach placówek edukacyjnych. Pomagają najmłodszym w przechodzeniu przez jezdnię, a w pierwszych klasach szkół podstawowych prowadzą zajęcia, w trakcie których przypominają dzieciom o podstawowych zasadach zachowania na drodze.

Akcja adresowana jest również do rodziców i nauczycieli, którzy odpowiadają za edukację najmłodszych. Także do kierowców, którzy w okolicach szkół muszą zachowywać szczególne środki ostrożności, bo przecież dzieci bardzo często nie zwracają uwagi na przepisy ruchu drogowego.

 

 

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także