Komunikat archiwalny

Wesele w Domu Pomocy Społecznej

W nowohuckim Domu Pomocy Społecznej na os. Sportowym 9 miała miejsce niecodzienna uroczystość - odbyło się wesele pani Małgorzaty i pana Piotra, którzy 6 września w Urzędzie Stanu Cywilnego wstąpili w związek małżeński.

Wesele w Domu Pomocy Społecznej
Fot. materiały prasowe

Pani Małgorzata ma 54 lata i mieszka w DPS od niespełna roku. Pan Piotr z kolei ma 60 lat i mieszka w Domu Pomocy Społecznej od kilku lat, gdzie nie tylko pisze wiersze, ale też studiuje na uniwersytecie trzeciego wieku. W DPS oboje znaleźli nie tylko troskliwą opiekę, ale przyjaźń i miłość.

W uroczystości i zabawie weselnej uczestniczyły rodziny państwa młodych oraz wszyscy mieszkańcy i pracownicy domu. Małżeństwo otrzymało piękne życzenia i upominki od prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Pracownicy i mieszkańcy DPS zadbali o to, by wszystkie tradycyjne elementy wesela miały miejsce - były więc prezenty, pierwszy taniec, przyśpiewki i biesiada weselna w ogrodzie.

Historia pani Małgorzaty i pana Piotra jest dowodem na to, że domy pomocy społecznej są miejscem, gdzie nie tylko nic się nie kończy, ale może się zacząć coś dobrego i pięknego. 

Dom Pomocy Społecznej na os. Sportowym jest przeznaczony dla 45 osób somatycznie chorych.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także