Komunikat archiwalny

Poznaj historię komunikacji miejskiej na rowerze

Z okazji zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT) Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa organizuje rowerową wycieczkę z przewodnikiem poświęconą historii komunikacji miejskiej w Krakowie. Podczas wycieczki będzie okazja m.in. przejechać się śladem pierwszej linii tramwajowej, dowiedzieć się ciekawych informacji na temat starego krakowskiego dworca autobusowego i pierwszej elektrowni czy usłyszeć o tym, jak rodziły się pierwsze przepisy prawa drogowego.

Poznaj historię komunikacji miejskiej na rowerze
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Przypominamy, że seria wycieczek organizowanych od początku maja br. przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa promuje zrównoważony transport, a przy okazji jest doskonałą okazją do odkrywania historii i ciekawych zakątków naszego miasta.

Wycieczka dedykowana ETZT-owi odbędzie się 16 września, zbiórka przed budynkiem Magistratu na Placu Wszystkich Świętych. Wycieczka jest zorganizowana w dwóch turach, o godz. 10.00 i 14.00, i będzie trwać ok. 2,5-3 godzin. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 września do godz. 15.00.

Zaplanowane trasy są łatwe, wiodą w centrum miasta, w większości po płaskim terenie i w znacznym stopniu korzystają z infrastruktury rowerowej. Podstawowe umiejętności rowerzysty oczywiście obowiązkowe J

Liczba miejsc na pojedynczą wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Można je nadsyłać na adres: joanna.majdecka@um.krakow.pl lub dzwoniąc na numery telefonów: 12 616 87 70, 12 616 87 48, 12 616 87 80.  Prosimy o dopisek WYCIECZKA Jura w tytule e-maila i wskazanie konkretnej godziny wycieczki. Prosimy także o podanie numeru telefonu na potrzeby dalszego kontaktu w sprawie wycieczki.

Potwierdzeniem udziału w wycieczce jest informacja zwrotna ze strony przedstawiciela Organizatora, którym jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

Na nasze rowerowe wycieczki zapraszamy zawsze z własnym rowerem (lub z wypożyczalni)! Zgłoszenie i udział w wycieczce jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA MAJDECKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także