Komunikat archiwalny

Seniorze, czas zapisać się do NAS!

Po wakacyjnej przerwie na studia wracają także krakowscy seniorzy – 10 września Nowohucka Akademia Seniora rozpoczęła przyjmowanie zapisów na rok akademicki 2018/2019. Inicjatywa cieszy się dużym powodzeniem, bo już od ośmiu lat przygotowuje dla najstarszych krakowian ciekawą ofertę wykładów, kursów i propozycji kulturalnych.

Seniorze, czas zapisać się do NAS!
Fot. materiały prasowe

Ten swoisty uniwersytet trzeciego wieku wystartował w 2010 r. Jest owocem współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Swoją ofertę kieruje jednak nie tylko do Nowohucian, ale do mieszkańców całego Krakowa i okolicznych gmin.

Co roku Akademia organizuje szereg różnorodnych zajęć skierowanych do środowisk senioralnych – w tym roku akademickim proponuje kontynuację dotychczasowych kursów oraz dodaje kilka nowych. Opłata wpisowa wynosi 20 zł. Osobiste zapisy (tylko takie są możliwe) przyjmowane są w biurze NAS – na os. Centrum A 6a.

W programie m.in. wykłady o zróżnicowanej tematyce, kursy językowe (angielski, niemiecki, włoski) i inne (np. obsługa urządzeń mobilnych, rysunek, pierwsza pomoc), gimnastyka, joga, spotkania z kulturą.

Co dwa miesiące Akademia przygotowuje dla swoich słuchaczy propozycje edukacyjno-kulturalne, z których mogą skorzystać wraz z osobą towarzyszącą.

Więcej informacji.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także