Komunikat archiwalny

Wybitni kardiolodzy będą obradować w Krakowie

Od 13 do 15 września w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie odbędzie się XXII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Spotkanie, które co roku gromadzi ok. 5000 uczestników i jest najważniejszym wydarzeniem w życiu Towarzystwa, skierowane jest nie tylko do kardiologów, ale także do kardiochirurgów, lekarzy medycyny rodzinnej, internistów, pielęgniarek i techników medycznych oraz studentów medycyny. W inauguracji obrad w czwartek, 13 września, o godz. 17.30 weźmie udział Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta Andrzej Kulig.

Wybitni kardiolodzy będą obradować w Krakowie
Fot. materiały prasowe

W tym roku Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego po raz pierwszy odbędzie się w Krakowie. Podczas spotkania nie zabraknie najważniejszych doniesień z Kongresu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który w tym roku odbył się w sierpniu w Monachium, sesji specjalnych z udziałem wybitnych ekspertów, sesji interdyscyplinarnych zorganizowanych z innymi towarzystwami medycznymi oraz wielu innych paneli poruszających problemy chorób sercowo-naczyniowych. W sumie przewidziano ponad 100 sesji wykładowych odbywających się w 12 salach wykładowych oraz dwóch otwartych przestrzeniach – agorach.

Nowością tegorocznego Kongresu będzie strefa nowych technologii – Digital Cardio Area. To wyjątkowa platforma dedykowana przede wszystkim projektom w fazie startup, innowacjom, nad którymi prace prowadzone są w instytutach medycznych i na uczelniach oraz gotowym produktom dopiero co wprowadzonym przez firmy na rynek.

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni zostaną pokazane najbardziej nowatorskie pomysły, technologiczne odkrycia i rozwiązania związane z prewencją i leczeniem chorób układu krążenia.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej kongres2018.ptkardio.pl.

Tagi: medycyna, nauka

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także