Komunikat archiwalny

Dożynki Witkowickie połączone z Dniem Seniora

W niedzielę, 16 września, w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” odbyły się tradycyjne Dożynki Witkowickie połączone z Dniem Seniora. Dla wszystkich uczestników, dużych i małych, przygotowano mnóstwo atrakcji. W uroczystościach udział wziął również Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Dożynki Witkowickie połączone z Dniem Seniora
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Podczas wydarzenia nie zabrakło tradycyjnych obrzędów dożynkowych, wykładów i pokazów, degustacji miodu i targów produktów pszczelich, konkursów i warsztatów dla dzieci pn. „Pszczółka moja przyjaciółka” (szczegółowy program wydarzenia dostępny jest tutaj).

Gościem honorowym Dożynek był prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który o godz. 16.00 odebrał z rąk zebranych tradycyjny wieniec dożynkowy.

W programie wydarzenia znalazły się występy artystyczne dzieci i Zespołu Pieśni i Tańca Miechowiacy. Niedzielne uroczystości zwieńczył koncert „Miłość to niebo na ziemi” w wykonaniu kwartetu wokalnego Preziosa. Tym razem zespół zaprezentował się, wyjątkowo, w repertuarze operetkowym – w najpiękniejszych ariach oraz scenach zespołowych z tego gatunku muzyki wokalnej.

Na seniorów tego dnia czekały również bezpłatne badania poziomu cukru i ciśnienia oraz porady dietetyka.

plakat

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także