Komunikat archiwalny

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu w centrum Krakowa

Na ostatniej sesji Rady Miasta Krakowa radni zdecydowali, że na Starym Mieście oraz Kazimierzu będą ograniczenia w sprzedaży alkoholu. Nie będzie można go kupić w sklepach pomiędzy godz. 22 a 6. Za takim ograniczeniem opowiedziało się 31 radnych, jedna osoba była przeciw, siedmiu radnych wstrzymało się od głosu, a jedna osoba nie wzięła udziału w głosowaniu. Nie znalazły poparcia poprawki, które zmierzały do tego, by zakaz obowiązywał krócej - między godz. 0 a 5 lub 6 rano.

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu w centrum Krakowa
Fot. fot. Lotus Head / freeimages.com

W lipcu radni nie zgodzili się na wprowadzenie w Krakowie czasowych ograniczeń sprzedaży alkoholu. Wtedy o wyniku głosowania przesądził jeden głos.

22 sierpnia do Kancelarii Rady Miasta i Dzielnic Krakowa wpłynął projekt uchwały autorstwa radnych z Dzielnicy I Stare Miasto, dotyczący wprowadzenia ograniczeń na terenie dzielnicy w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Wnioskodawcy przekonywali w nim, że prowadzenie nieograniczonej czasowo sprzedaży alkoholu negatywnie wpływa na bezpieczeństwo, a na działalność całodobowych sklepów skarżą się mieszkańcy.

Prezydent Jacek Majchrowski nie zgłosił zastrzeżeń do uchwalonego projektu.

Uchwała wejdzie w życie w terminie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

 

 

 

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także