Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Kraków – miasto zmian”. Zobacz drugą część albumu

Oto druga część albumu „Kraków – miasto zmian”. Tym razem został podzielony na rozdziały poświęcone ochronie i kształtowaniu środowiska, transportowi, zdrowiu, pomocy, integracji społecznej i rodzinie, mieszkalnictwu, oświacie i wychowaniu, sportowi i rekreacji, kulturze i ochronie dziedzictwa narodowego, a także administracji i finansom – zarządzaniu miastem.

Fot. Magiczny Kraków

Szanowni Państwo!

Kraków zmienia się i rozwija w tempie, w jakim nigdy dotąd nie miało to miejsca. Dynamika tych działań spowodowana jest wymogami cywilizacyjnymi, potrzebami mieszkańców, odpowiedzią na wzmożony ruch turystyczny.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat stworzyliśmy solidne podstawy, by miasto stało się metropolią. W tym czasie uporządkowany i rozbudowany został system ciepłowniczy miasta, gospodarowanie odpadami oraz system wodno-ściekowy. Rozwój infrastruktury transportowej zmienił oblicze miasta – powstały nowe drogi, węzły komunikacyjne, estakady, tunele, parkingi, linie tramwajowe, w znacznej mierze zmieniono tabor tramwajowy i autobusowy. Wybudowano wiele obiektów służących kulturze, biznesowi, przemysłowi spotkań, sportowi i rekreacji. Wśród nich warto wymienić Centrum Kongresowe ICE, Tauron Arenę Kraków, nowe oddziały muzeów, stadiony Cracovii i Wisły, Centrum Sportu Kolna.

Śmiało można powiedzieć, że te wszystkie przedsięwzięcia inwestycyjne znacząco wzmocniły markę Krakowa oraz pozycję miasta na mapie Europy.

Nie zapominamy również o inwestycjach, które są bliżej mieszkańców, które ułatwiają im codzienne funkcjonowanie i bezpośrednio wpływają na podniesienie poziomu życia społeczności lokalnych. Kraków stawia na działania, które służą ochronie zdrowia, pomocy i integracji społecznej, ochronie i kształtowaniu środowiska, rozwojowi oświaty i wychowania, które służą rozwojowi lokalnego sportu i rekreacji. Realizacja projektów inwestycyjnych praktycznie z każdej dziedziny życia jest gwarantem równomiernego rozwoju miasta.

Jednym z najważniejszych wyzwań w zakresie polityki inwestycyjnej miasta jest realizacja projektów związanych z rozwojem terenów zielonych. W tym miejscu warto wymienić przedsięwzięcia, które są całkowicie nowym spojrzeniem i tworzą nową, spójną wizję zielonego Krakowa. Parki kieszonkowe (docelowo mają powstać w każdej z XVIII dzielnic Krakowa), parki linearne, ogrody sensoryczne, ogródki jordanowskie, siłownie na wolnym powietrzu, nowe parki i rewitalizacja już istniejących. Tereny zielone to nie tylko miejsca relaksu i odpoczynku, ale również przestrzeń czynnego uprawiania sportu i zabawy na świeżym powietrzu dla dzieci i młodzieży. Służą do tego wybudowane skateparki i pumptracki.

Prezentuję Państwu drugą część albumu, który zawiera najważniejsze przedsięwzięcia zrealizowane przez Gminę Miejską Kraków wpływające na wzrost komfortu życia mieszkańców.

Jacek Majchrowski
Prezydent Miasta Krakowa

Pobierz

Zobacz także:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-09-17
Data aktualizacji: 2018-09-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź