Komunikat archiwalny

Kraków jednym z najtańszych miast w Polsce!

Z najnowszych badań statystycznych wynika, że życie, szczególnie w dużych miastach, jest coraz droższe. „Gazeta Wyborcza” w najnowszym dodatku biznesowym opublikowała ranking największych polskich miast, w którym porównano ceny usług komunalnych. Wynika z niego, że Kraków jest jednym z najtańszych miast pod względem kosztów życia.

Kraków jednym z najtańszych miast w Polsce!
Fot. Gazeta Wyborcza

Obliczono, ile wyniesie rachunek czteroosobowej rodziny, która mieszka w domu jednorodzinnym (o powierzchni 100 metrów kwadratowych), zużywa 4 metry sześcienne wody na głowę miesięcznie, odprowadza tyle samo ścieków, segreguje śmieci, a na co dzień dojeżdża do szkoły i pracy komunikacją miejską, zaopatrzywszy się każdego miesiąca w 30-dniowy imienny bilet na wszystkie linie.

Kraków w tym rankingu znalazł się w grupie najtańszych miast – uplasował się na 4. miejscu, po Białymstoku, Lublinie i Gdańsku. Łączny rachunek za usługi komunalne w naszym mieście dla czteroosobowej rodziny wynosi 396,40 zł. Dziennikarze porównywali ceny wody, ścieków, śmieci segregowanych i niesegregowanych, biletu miesięcznego i parkingów. Wzięto pod uwagę największe polskie miasta – Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Lublin, Kraków Łódź, Olsztyn, Opole, Warszawa, Poznań, Rzeszów, Szczecin i Wrocław.

Szczegółowa analiza kosztów życia w polskich miastach oraz pełna wersja raportu dostępne na stronie „Gazety Wyborczej

Ranking najtańszych i najdroższych miast:

Gazeta Wyborcza - ranking

Opłaty za wodę i odprowadzanie ścieków:

Gazeta Wyborcza - ceny wody i ścieków

Ceny biletów miesięcznych:

Gazeta Wyborcza - ceny biletów miesięcznych

Koszty wywozu śmieci i parkowania:

Gazeta Wyborcza - ceny wywozu śmieci i parkowania

Tagi: miasto, ranking

Pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także