Komunikat archiwalny

Zobacz, jak przez cztery lata zmienił się Kraków

Kończy się kolejna kadencja krakowskiego samorządu. Z tej okazji w publikacji „Kraków miasto zmian: 2014-2018” podsumowaliśmy najważniejsze wydarzenia mijających czterech lat. Zapraszamy do lektury!

Zobacz, jak przez cztery lata zmienił się Kraków
Fot. Magiczny Kraków

Dla Krakowa był to bardzo dobry czas. Miasto przyspieszyło z wykupem terenów zielonych, powstały nowe parki i skwery. Na ulicach pojawiły się ekologiczne autobusy (w tym i elektryczne), a także nowoczesne tramwaje. Walka ze smogiem wkroczyła w finałową fazę. Już niedługo w naszym mieście nie powinno być ani jednego czynnego pieca opalanego węglem i drewnem. Dopłacamy do wymiany nieekologicznych palenisk, a tym, którzy zdecydowali się ogrzewać domy gazem lub prądem, dopłacamy do wyższych rachunków.

Przez te działania Kraków stał się liderem w walce o czyste powietrze. Powstały nowe żłobki, przedszkola i szkoły. Zorganizowaliśmy: Kluby Rodziców i Centra Aktywności Seniorów. Wybudowaliśmy baseny i sprowadziliśmy pszczoły, które produkują miód w miejskich pasiekach. Kraków stał się liderem pod względem sektora start-up-ów. Mamy jako nieliczni dodatni wskaźnik migracji, co znaczy, że wielu Polaków, ale i także osób z zagranicy swoją przyszłość wiąże z Krakowem. Liczne festiwale i wydarzenia kulturalne to także nasz atut.

Jako miasto byliśmy też na językach całego świata. Wystarczy przypomnieć Światowe Dni Młodzieży. Na tydzień staliśmy się światową stolicą ludzi młodych i zdaliśmy ten egzamin celująco!

„Kraków – miasto zmian: 2014–2018” [pdf]

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA