Komunikat archiwalny

Trwa przebudowa ulicy Myślenickiej

Trwa przebudowa ul. Myślenickiej. Prace w ramach pierwszego etapu, na odcinku od ronda Pamuły do ul. Merkuriusza Polskiego powinny zakończyć się pod koniec października. Równocześnie ruszyły prace w ramach drugiego etapu – na odcinku od ul. Merkuriusza Polskiego do ul. Szybisko.

Trwa przebudowa ulicy Myślenickiej
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Prace na Myślenickiej podzielone zostały na cztery etapy, inwestycja będzie realizowana do końca przyszłego roku. Obecnie trwają prace na odcinku od ronda Pamuły do ul. Merkuriusza Polskiego. Prace na pierwszym odcinku wydłużyły się z uwagi na odkrycie pod ziemią niezinwentaryzowanych wcześniej kabli teletechnicznych. Równocześnie wykonawca rozpoczął roboty związane z budową kanalizacji w ramach drugiego etapu, na odcinku  od Merkuriusza Polskiego do ul. Szybisko. Kolejne dwa etapy obejmą prace na odcinkach od ul. Szybisko do ul. Sawiczewskich (etap III) oraz od ul.  Sawiczewskich do końca ul. Myślenickiej (etap IV).

Ul. Myślenicka zostanie poszerzona na całej długości, dzięki czemu możliwe będzie wydzielenie dodatkowego brukowanego pasa pośrodku jezdni, który będzie miał na celu uspokojenie ruchu na niej. Pojawią się nowe chodniki i przystanki dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także