Literacki spacer po Nowej Hucie

Już 30 października ukaże się najnowsza książka Edyty Świętek pt. „Nowe czasy. Nie pora na łzy”. To epicka powieść mocno osadzona na płaszczyźnie społeczno-obyczajowej.

Literacki spacer po Nowej Hucie
Fot. Wydawnictwo Replika / materiały prasowe

Po rewelacyjnie przyjętej sadze „Spacer Aleją Róż” Edyta Świętek zaprasza czytelników do Nowej Huty i Krakowa lat dziewięćdziesiątych, gdzie raczkujący kapitalizm, bezrobocie, kradzieże samochodów i różnorodne afery gospodarcze mocno dają się we znaki szarym obywatelom. W trudach dnia codziennego rozkwitają uczucia, wyrastają fortuny, pojawiają się pierwsze gwiazdy muzyki chodnikowej.

Paweł Szymczak, drobny przedsiębiorca bazarowy, na wszelkie sposoby próbuje zbić majątek. Kilkakrotnie wchodzi w ryzykowne i nielegalne interesy. Jego żona, Andzia, otwiera pracownię krawiecką, w której nieprzyzwoicie wyzyskuje robotnice. Małżonkowie, pochłonięci zarabianiem pieniędzy, zaniedbują potrzeby swojej córki Małgosi. Osamotniona dziewczynka wikła się w kłopoty.

Rodzeństwo Wioletta i Adrian Pawłowscy wraz z kolegami zakładają zespół wykonujący muzykę dyskotekową. Gdy ich kariera nabiera tempa, wokalistka zaczyna otrzymywać anonimy z pogróżkami.

Edyta Świetek – urodzona w Krakowie specjalistka ds. zarządzania firmą. Przez 22 lata mieszkała w Nowej Hucie. Mimo ścisłego umysłu czynna pasjonatka literatury. Autorka 14 powieści obyczajowych, w których dobry humor przeplata się z ogromem emocji. W swoich książkach bawi i wzrusza czytelników do łez. Wciąż poszukuje nowych wrażeń i inspiracji.

„Urodziłam się i wychowałam w najmłodszej dzielnicy Krakowa. Chociaż dla rodowitych krakowian ta część metropolii wciąż stanowi coś w rodzaju dzikiej narośli na starannie pielęgnowanym drzewie, dla mnie na zawsze pozostanie miejscem szczególnym. Bo Nowa Huta jest na swój sposób piękna. To miejsce zamieszkiwane przez tysiące ludzi z ich historiami, przeżyciami, wspomnieniami i dokonaniami. W swoich powieściach chciałabym odczarować najmłodszą dzielnicę Krakowa, pokazać, że jej serce wciąż bije” - mówi sama o sobie autorka powieści.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Replika.

Nowe Czasy

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także