Komunikat archiwalny

Literacki spacer po Nowej Hucie

Już 30 października ukaże się najnowsza książka Edyty Świętek pt. „Nowe czasy. Nie pora na łzy”. To epicka powieść mocno osadzona na płaszczyźnie społeczno-obyczajowej.

Literacki spacer po Nowej Hucie
Fot. Wydawnictwo Replika / materiały prasowe

Po rewelacyjnie przyjętej sadze „Spacer Aleją Róż” Edyta Świętek zaprasza czytelników do Nowej Huty i Krakowa lat dziewięćdziesiątych, gdzie raczkujący kapitalizm, bezrobocie, kradzieże samochodów i różnorodne afery gospodarcze mocno dają się we znaki szarym obywatelom. W trudach dnia codziennego rozkwitają uczucia, wyrastają fortuny, pojawiają się pierwsze gwiazdy muzyki chodnikowej.

Paweł Szymczak, drobny przedsiębiorca bazarowy, na wszelkie sposoby próbuje zbić majątek. Kilkakrotnie wchodzi w ryzykowne i nielegalne interesy. Jego żona, Andzia, otwiera pracownię krawiecką, w której nieprzyzwoicie wyzyskuje robotnice. Małżonkowie, pochłonięci zarabianiem pieniędzy, zaniedbują potrzeby swojej córki Małgosi. Osamotniona dziewczynka wikła się w kłopoty.

Rodzeństwo Wioletta i Adrian Pawłowscy wraz z kolegami zakładają zespół wykonujący muzykę dyskotekową. Gdy ich kariera nabiera tempa, wokalistka zaczyna otrzymywać anonimy z pogróżkami.

Edyta Świetek – urodzona w Krakowie specjalistka ds. zarządzania firmą. Przez 22 lata mieszkała w Nowej Hucie. Mimo ścisłego umysłu czynna pasjonatka literatury. Autorka 14 powieści obyczajowych, w których dobry humor przeplata się z ogromem emocji. W swoich książkach bawi i wzrusza czytelników do łez. Wciąż poszukuje nowych wrażeń i inspiracji.

„Urodziłam się i wychowałam w najmłodszej dzielnicy Krakowa. Chociaż dla rodowitych krakowian ta część metropolii wciąż stanowi coś w rodzaju dzikiej narośli na starannie pielęgnowanym drzewie, dla mnie na zawsze pozostanie miejscem szczególnym. Bo Nowa Huta jest na swój sposób piękna. To miejsce zamieszkiwane przez tysiące ludzi z ich historiami, przeżyciami, wspomnieniami i dokonaniami. W swoich powieściach chciałabym odczarować najmłodszą dzielnicę Krakowa, pokazać, że jej serce wciąż bije” - mówi sama o sobie autorka powieści.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Replika.

Nowe Czasy

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także