Komunikat archiwalny

Różnorodność w biznesie – konferencja

We wtorek, 16 października w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się otwarta konferencja poświęcona zarządzaniu różnorodnością w biznesie – „It’s complicated. Gender balance in leadership”. To wydarzenie skierowane do przedstawicieli biznesu, uczelni oraz organizacji pozarządowych zaangażowanych w tworzenie polityki równych szans w miejscu pracy. W programie przewidziano panele dyskusyjne, warsztaty, seminaria i prezentacje dobrych praktyk.

Różnorodność w biznesie – konferencja
Fot. Diversity Hub

Konferencja jest bezpłatna, jednak udział w niej wymaga potwierdzenia. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara oraz Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Konferencja „It’s complicated. Gender balance in leadership” to okazja do spotkania menedżerów, menedżerek, ekspertów D&I, dyrektorów i dyrektorek HR. To także możliwość wysłuchania opinii ludzi biznesu, badaczy, ekspertów, pasjonatów i świetnych mówców. Wezmą w niej udział czołowe firmy: Diversity Hub, ABB, AGH, Amazon, AMS, Aon, Aptiv, Astor, BBH, CapGemini, GE, HSBC, Luxoft, Motorola, Onet Kobieta, Philip Morris, Shell, Sodexo, UBS, UJ.

Nie ma jednej odpowiedzi na kwestie związane z obecnością kobiet na stanowiskach menedżerskich. Czy zawód ma płeć? A co z leadership? Jak to wygląda z perspektywy osób na najwyższych stanowiskach – czy temat gender balance w ogóle dotyka szefa firmy? Czy powinniśmy się obawiać robotyzacji, a jeśli tak, to kto bardziej – kobiety czy mężczyźni?

Diversity & Inclusion Changemakers 2018 to największa konferencja w obszarze zarządzania różnorodnością w biznesie. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy i uczestniczki przyjrzą się bliżej tematowi leadershipu i aspektom gender balance wśród osób na stanowiskach menedżerskich. Wraz z ekspertami poszukają odpowiedzi na kluczowe pytania: czy algorytmy mogą wpłynąć na sytuację kobiet i mężczyzn? czy liderki, trafiając na szczyt, są osamotnione? czy potrzeba zatrudniania kobiet w IT to mit? czy czas działa na niekorzyść kobiet? jaki wpływ mają parytety? co badania mówią na temat gender balance? jakie działania podejmują czołowe firmy?

Partnerami tej edycji są Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie i Urząd Miasta Krakowa oraz firmy wspierające aktywnie różnorodność: Aon i HSBC (Złoci Partnerzy), Aptiv, BBH, Luxoft, Philip Morris (Srebrni Partnerzy), ABB, AMS, GE, Motorola, Sodexo (Brązowi Partnerzy).

Więcej informacji o wydarzeniu: www.diversityhub.pl.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także