Komunikat archiwalny

Climathon po raz trzeci w Krakowie!

Kilkaset miast, kilkadziesiąt krajów, różne kontynenty – wszyscy spotykali się na 24 godziny, aby pracować na rzecz ochrony klimatu. Były inspirujące wykłady, ciekawe prezentacje, burzliwa praca w grupach, cenny coaching i mentoring oraz rozrywka i konkurs z nagrodami. Zakończyła się 3. edycja Climathonu w Krakowie!

Climathon po raz trzeci w Krakowie!
Fot. pixabay.com

– Czas najwyższy, by w naszym mieście temat wyzwań związanych ze zmianami klimatu stał się dostrzegalny – tłumaczy Joanna Mieszkowicz, prezes Fundacji Aeris Futuro. Mieszkańcy Krakowa najbardziej odczuwają długotrwałe fale upałów, braki deszczu, które występują coraz częściej, a potem nagłe burze, z którymi wiążą się tzw. powodzie błyskawiczne, skutkujące zalanymi wodą piwnicami i ulicami. – Cierpi nie tylko ziemia i zieleń, ale przede wszystkim mieszkańcy – dodaje.

Temat przewodni tegorocznej edycji brzmiał „Kreatywnie dla klimatu”. Wydarzenie odbyło się w dniach 26-27 października, w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Na zwycięzcę konkursu na najlepszy climathonowy pomysł czekało 4000 złotych! Wydarzenie skupia osoby, które mają pasję i pomysły na rozwiązywanie problemów miasta. Oznacza to, że pomysły muszą bezpośrednio lub pośrednio redukować emisje gazów cieplarnianych lub przyczyniać się do przystosowania miasta do zmian klimatu.

 

climathon

Wydarzenie kierowane jest do przedstawicieli lokalnie działających organizacji pozarządowych, samorządowych i biznesowych, polityków, zaangażowanych mieszkańców, innowatorów, przedsiębiorców, kreatorów i pasjonatów, młodych profesjonalistów oraz studentów.

Podczas prac w zespołach warsztatowych uczestnicy mogli skorzystać z pomocy doradców, ekspertów oraz mentorów. Czekały na nas także ciekawe dyskusje podczas prezentacji w trakcie panelu dyskusyjnego, a także wiele innych atrakcji!

Na najlepsze zespoły wyłonione przez Jury konkursowe czekało wiele wartościowych nagród, jak choćby darmowy udział w Open Eyes Economy Summit w Krakowie w dniach 20-21 listopada.

Pomysłodawcą Climathonu jest unijna organizacja Climate-KIC. Organizatorami przedsięwzięcia w Krakowie są Urząd Miasta Krakowa i Fundacja Aeris Futuro.

Przeczytaj broszurę informacyjną [pdf]

Sprawdź plan wydarzenia [pdf]

Dołącz na Facebooku - Kreatywnie dla Klimatu

climathon

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA