Komunikat archiwalny

W Krakowie powstanie Centrum Zapaśnicze

W czwartek, 11 października, podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Zapaśniczego w krakowskiej dzielnicy Bieżanów Nowy. W uroczystości wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

W Krakowie powstanie Centrum Zapaśnicze
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

- Kraków dba o rozwój infrastruktury sportowej. Centrum Zapaśnicze to kolejna inwestycja sportowa w Dzielnicy XII. Warto przypomnieć o wybudowaniu krytej pływalni przy ul. Kurczaba, boiska Klubu Sportowego Baszta, kompleksu boisk i bieżni przy Zespole Szkolno-przedszkolnym i Szkole Podstawowej nr 24 przy ul. Aleksandry, znajdującego się obok boiska treningowego Klubu Sportowego Bieżanowianka czy niedawno oddanego do użytku I etapu inwestycji przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12. Dodać też należy, że obecnie trwa budowa Dzielnicowego Centrum Sportu i Rekreacji Na Kozłówce oraz boiska treningowego KS Kolejarz-Prokocim. Dzielnica XII ma też dwa „Orliki” – pierwszy w Krakowie przy ul. Jerzmanowskiego oraz przy ul. Dygasińskiego przy XV LO – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.                                         

- Centrum Zapaśnicze w Bieżanowie to bardzo potrzebna inwestycja. W ramach Centrum powstanie budynek klubowy z zapleczem treningowym, w którym również będzie mieć siedzibę Klub Sportowy Bieżanowianka, a powstanie on w miejsce znajdującego  się obecnie parterowego budynku, który jest przeznaczony do rozbiórki - dodał prezydent.

 

Przy ul. Lipowskiego w Krakowie powstanie długo wyczekiwane Centrum Zapaśnicze. Będzie to budynek klubowy z zapleczem treningowym, w którym swoją siedzibę będzie mieć Klub Sportowy Bieżanowianka. Centrum powstanie w miejscu znajdującego się obecnie parterowego budynku, który jest przeznaczony do rozbiórki.

Budynek będzie miał trzy kondygnacje w tym jedną podziemną. Kondygnacja -1 to zespół szatni i łazienek przeznaczonych dla sportowców korzystających z obiektu a także pomieszczenia techniczne i magazyny. Z poziomu – 1 przewidziane jest bezpośrednie wyjście na boisko dla piłkarzy, trenerów i sędziów.

Na poziomie parteru przewiduje się funkcję administracyjną i biurową budynku. Na tej kondygnacji znajdować się także będą: recepcja, siłownia, sala fitness, gabinety lekarskie, toalety dla użytkowników budynku oraz pokój dla trenerów.

Na piętrze znajdą się dwie sale ćwiczeń dla zapaśników i gimnastyczek. Sale są przedzielone mobilną ścianką przesuwną, umożliwiającą połączenie dwóch sal np. podczas odbywających się zawodów. Na tej kondygnacji przewiduje się także dwie szatnie z łazienkami, toaletę i pomieszczenie gospodarcze.

OTO FOTOKRONIKA URZĘDU MIASTA KRAKOWA

Prezydent

Przy Centrum zostanie zagospodarowany teren, wykonane będą miejsce postojowe dla samochodów. Zostanie wybudowany również parking z dwoma miejscami dla niepełnosprawnych, a teren po zakończeniu prac budowlanych zostanie zrekultywowany.

Powierzchnia zabudowy Centrum Zapaśniczego to 681 m², powierzchnia utwardzona: 1163 m², a powierzchnia biologicznie czynna wyniesie 2456 m².

Wykonawcą Centrum Zapaśniczego w Bieżanowie jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem sp. z o.o. z Krakowa.

Koszt inwestycji wg. wymowy ma wynieść 11 051 787,87 zł brutto.

Termin realizacji inwestycji: do 24 stycznia 2020 roku.

Autorem projektu jest Studio Architektoniczne Desiderata z Krakowa.

Tagi: budowa, sport

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także