Komunikat archiwalny

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy

Ten weekend to festiwalowy zawrót głowy! Niedziela to wyczekiwany przez kinomanów Europejski Dzień Kina Artystycznego, który świętują m.in. Ars czy Agrafka. Robimy też rundkę po koncertowych krakowskich klubach i nie tylko! Zaplanujcie sobie weekend z naszym kulturalnym rozkładem jazdy!

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy
Fot. materiały prasowe/NCK

Unsound Festival to jedna z najciekawszych imprez kulturalnych na mapie Krakowa. Muzyka, film i sztuki wizualne przeplatają się tu ze sobą tworząc osobliwą mieszankę przyciągającą również zagranicznych gości. Szesnasta edycja imprezy odbywa się pod hasłem „Presence” i potrwa jeszcze do niedzieli. Polecamy w niedzielę o godz. 18:30 w Teatrze Słowackiego muzyczne wspomnienie zmarłego w tym roku islandzkiego kompozytora Jóhanna Jóhannssona. A to tylko wybrane wydarzenia, program sprawdzicie na stronie Unsoundu.

To będzie prawdziwe święto dla fanów grupy Dżem! Już w najbliższą niedzielę o godz. 18.00 w ICE Kraków grupa grająca muzykę z pogranicza rocka i bluesa, zagra swoje największe hity z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej! Nie zabraknie z pewnością największych hitów Dżemu, takich jak „Whisky”, „Partyzant”, „Harley mój”, „Sen o Wiktorii”, „Wehikuł czasu” czy „Czerwony jak cegła”. Grupa od lat pozostaje wierna własnemu stylowi i gra dokładnie to, co gra nam wszystkim w duszy: porządnego, prawdziwego i szczerego bluesa. A w przyszłym roku zespół będzie świętował swoje 40. urodziny!

Nowohuckie Centrum Kultury w niedzielny wieczór zaprasza na koncert Michała Bajora. Ten niezwykły polski wokalista wystąpi w NCK pod hasłem „Od Kofty...do Korcza”. Na repertuar koncertu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu Bajora - te o które proszą fani i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Możemy liczyć na ich nowe aranżacje, które oddadzą aktualną wrażliwość muzyczną artysty. Usłyszymy zatem takie utwory, jak m.in. „Ogrzej mnie”, „Monsieur Renoir”, „Nasza niebezpieczna miłość” czy „Femme fatale”. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00, nie przegapcie!

Najbliższa niedziela to Europejski Dzień Kina Artystycznego. Krakowskie kina również będą  świętować ten dzień i oferować wyjątkowe pokazy! Agrafka o godz. 18.30 pokaże przedpremierowo film “Z perspektywy Paryża”, historię młodych przyjaciół odkrywających tajemnice życia i sztuki w stolicy Francji. Kika postawi na Bergmana. O godz. 16.00 przedpremierowo zobaczymy dokument o życiu i twórczości reżysera, a o godz. 19.00 jeden z najsłynniejszych jego filmów, „Siódmą pieczęć”. Ars o godz. 16.00 zaprasza na dokument “Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka”, prelekcję na temat tytułowego artysty, a także pokaz jego krótkich metraży. Kino pod Baranami z kolei przedpremierowo pokaże animowany: „Jeszcze dzień życia” o Ryszardzie Kapuścińskim (godz. 17.00), a także nagrodzony w Sundance duński dreszczowiec „Winni” (godz. 19.00). Kinomani, świętujcie!

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA