„Zgody 7” – nowe miejsce spotkań na mapie Nowej Huty

„Zgody 7” to miejsce spotkań, które powstaje specjalnie z myślą o wszystkich mieszkańcach Nowej Huty. W tym pierwszym przeznaczonym głównie dla mieszkańców punkcie InfoKraków można będzie znaleźć informacje o wydarzeniach kulturalnych Krakowa, w tym przede wszystkim o tym, co dzieje się w Nowej Hucie. Docelowo ma to być także przestrzeń dla warsztatów, spotkań i innych lokalnych wydarzeń okołokulturalnych. Uroczyste otwarcie odbędzie się w czwartek, 18 października, o godzinie 13.00.

„Zgody 7” – nowe miejsce spotkań na mapie Nowej Huty
Fot. materiały prasowe / KBF

W Krakowie funkcjonuje obecnie osiem punktów InfoKraków, natomiast „Zgody 7” jako pierwszy będzie prowadzony w zupełnie nowej formule i będzie nastawiony przede wszystkim na potrzeby mieszkańców.

„Zgody 7” to realizacja całkiem nowej koncepcji punktu informacji miejskiej, będącego częścią przestrzeni otwartej m.in. dla młodzieży, rodziców z dziećmi, osób starszych, aktywistów czy instytucji kultury. Do współpracy zaproszono nowohuckie ośrodki kultury, kluby, teatry, muzea, kino i wszystkich, którzy chcą działać i aktywizować swoją dzielnicę. Adres, pod którym ta wspólna działalność będzie się koncentrować, to os. Zgody 7, a przyjęta nazwa jest czytelnym sygnałem co do charakteru tego miejsca.

 

Korzystanie ze „Zgody 7” będzie oczywiście bezpłatne, a wszystkie pomysły i propozycje mieszkańców co do programu wydarzeń realizowanych w tym miejscu są bardzo mile widziane. Docelowo powstanie swego rodzaju kalendarz imprez i wydarzeń cyklicznych, współtworzony przez wspomniane instytucje, aktywistów i samych mieszkańców. Różnego rodzaju spotkania, debaty, prelekcje i pokazy zorganizuje tu między innymi Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator nowo powstałego miejsca. „Zgody 7” będzie przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na uroczyste otwarcie punktu „Zgody 7” zapraszamy 18 października o godzinie 13.00. Organizatorzy przygotowali dużo atrakcji: warsztaty dla dzieci, wykłady, prezentacje, rozmowy z aktywistami i przedstawicielami nowohuckich instytucji i… zielone upominki dla wielbicieli roślin. W otwarciu weźmie udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Program uroczystego otwarcia „Zgody 7”:

  • 13:00 - uroczyste otwarcie
  • 13:20 - przekazanie zielonych upominków wielbicielom roślin
  • 13:40 - „Spływy kajakowe po Dłubni”, Marcin Pawlik
  • 14:15 - warsztaty kulinarne dla dzieci
  • 15:00 - „Jak zakochać się w Hucie?”, Aleksandra Tarczydło
  • 15:20 - „Jak pracować, żeby zapełnić Hutę wydarzeniami?”
  • 15:45 - „Jubileusz u bram, czyli jak świętować 70-lecie Nowej Huty?”, Jacek Dargiewicz
  • 16:30 - „Dlaczego nam się chce?”, Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz
  • 17:15 - „Nowa Huta – najlepsze z możliwych miejsc do życia”

Zgody 7

Adres:
Osiedle Zgody 7, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także