Komunikat archiwalny

„Zgody 7” – nowe miejsce spotkań na mapie Nowej Huty

„Zgody 7” to miejsce spotkań, które powstało specjalnie z myślą o wszystkich mieszkańcach Nowej Huty. W tym pierwszym przeznaczonym głównie dla mieszkańców punkcie InfoKraków można znaleźć informacje o wydarzeniach kulturalnych Krakowa, w tym przede wszystkim o tym, co dzieje się w Nowej Hucie. Docelowo ma to być także przestrzeń dla warsztatów, spotkań i innych lokalnych wydarzeń okołokulturalnych. Uroczyste otwarcie odbyło się w czwartek, 18 października.

„Zgody 7” – nowe miejsce spotkań na mapie Nowej Huty
Fot. Bogusław Świerzowski

W Krakowie funkcjonuje obecnie osiem punktów InfoKraków, natomiast „Zgody 7” jako pierwszy jest prowadzony w zupełnie nowej formule i będzie nastawiony przede wszystkim na potrzeby mieszkańców.

„Zgody 7” to realizacja całkiem nowej koncepcji punktu informacji miejskiej, będącego częścią przestrzeni otwartej m.in. dla młodzieży, rodziców z dziećmi, osób starszych, aktywistów czy instytucji kultury. Do współpracy zaproszono nowohuckie ośrodki kultury, kluby, teatry, muzea, kino i wszystkich, którzy chcą działać i aktywizować swoją dzielnicę. Adres, pod którym ta wspólna działalność się koncentruje, to os. Zgody 7, a przyjęta nazwa jest czytelnym sygnałem co do charakteru tego miejsca.

Korzystanie ze „Zgody 7” jest oczywiście bezpłatne, a wszystkie pomysły i propozycje mieszkańców co do programu wydarzeń realizowanych w tym miejscu są bardzo mile widziane. Docelowo powstanie swego rodzaju kalendarz imprez i wydarzeń cyklicznych, współtworzony przez wspomniane instytucje, aktywistów i samych mieszkańców. Różnego rodzaju spotkania, debaty, prelekcje i pokazy zorganizuje tu między innymi Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator nowo powstałego miejsca. „Zgody 7” jest przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Uroczyste otwarcie punktu „Zgody 7” odbyło się w czwartek, 18 października . Organizatorzy przygotowali dużo atrakcji: warsztaty dla dzieci, wykłady, prezentacje, rozmowy z aktywistami i przedstawicielami nowohuckich instytucji i… zielone upominki dla wielbicieli roślin. W otwarciu wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

 

Adres:
Osiedle Zgody 7, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także