Komunikat archiwalny

Boisko przy ZSO nr 9 zyskało nowy wygląd

W piątek, 12 października, w ramach realizowanego przez Gminę Miejską Kraków autorskiego programu rewitalizacji boisk w trybie „zaprojektuj i wykonaj” obyło się przekazanie do użytku odnowionego boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 9 na ul. Seniorów Lotnictwa 5 połączone ze ślubowaniem klas pierwszych. W uroczystości wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Boisko przy ZSO nr 9 zyskało nowy wygląd
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

- Otwieramy dzisiaj boisko, które przeznaczone jest do gry w piłkę nożną i w piłkę ręczną. To już 150 boisko, które powstało w przeciągu ostatnich 10 lat, czyli od momentu, kiedy powstał Zarząd Infrastruktury Sportowej. Boisk mamy więc ponad 150, dodatkowo hale sportowe, baseny, następne obiekty sportowe są w budowie – powiedział prezydent Jacek Majchrowski. - Życzę Państwu, aby boisko to służyło nie tylko Wam, ale i mieszkańcom dzielnicy III - dodał. Pod koniec uroczystości prezydent wręczył dzieciom zestaw piłek do piłki ręcznej.

W ramach rewitalizacji boiska o wymiarach 43 x 23 m dokonano wymiany nawierzchni bitumicznej na sztuczną trawę, tak aby służyło ono do gry w piłkę ręczną i nożną. Boisko zostało wyposażone w bramki z siatkami. Wokół niego zamontowano piłkochwyty, cztery ławki oraz wykonano tzw. opaski z kostki brukowej. Wykonawcą rewitalizacji była firma Eversport a koszt inwestycji zgodnie z umowa wynosi 373 425,16 zł brutto.

Przewidziany jest także drugi etap rewitalizacji obiektów sportowych, który obejmie:

  • boisko do koszykówki (29 x 17 m)
  • boisko do siatkówki (19 x 14 m)
  • kort tenisowy, boisko do minipiłki nożnej (33 x 16 m)
  • bieżnię lekkoatletyczną (75 x 6 m)

Zostaną też zainstalowane piłkochwyty i wykonane ciągi piesze/opaski z kostki brukowej wokół boisk. Szacunkowy koszt drugiego etapu rewitalizacji to 700-800 tys. zł w zależności od przyjętych rozwiązań.

Adres:
ul. Seniorów Lotnictwa 5, Kraków
Tagi: edukacja, sport

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także