Komunikat archiwalny

Korekta w organizacji ruchu na ulicy Łobzowskiej

W Krakowie od trzech tygodni trwa przebudowa ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. Z uwagi na modernizację tych dróg trasę do Bronowic można pokonać zastępczą komunikacją autobusową. W ostatnim czasie zostały wprowadzone korekty w organizacji ruchu na ulicy Łobzowskiej.

Korekta w organizacji ruchu na ulicy Łobzowskiej
Fot. ZIKiT

Miasto stara się, by remont był dla krakowian jak najmniej uciążliwy. Zwolnienie z opłat za przejazdy na tym odcinku jest rekompensatą za uciążliwości spowodowane pracami przy przebudowie. Od zeszłego tygodnia obowiązują bezpłatne przejazdy na tymczasowych liniach nr 74, 704 i 713.

Liczba autobusów jest obecnie wystarczająca do obsługi tej trasy. Wprowadzona została jednak korekta na skrzyżowaniu ul. Łobzowskiej i al. Słowackiego. Autobusy jeździły ulicą Łobzowską z prawego pasa, teraz jeżdżą ze środkowego - dzięki temu ruch na tym skrzyżowaniu odbywa się dużo płynniej.

- Na wniosek mieszkańców został przywrócony kontrapas rowerowy na ulicy Łobzowskiej. Pojawiły się zmiany w zakresie możliwości parkowania przy określonych ulicach - powiedział Emil Markowiak, koordynator sekcji ds. rozwoju sieci transportowej w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Sytuacja na modernizowanym odcinku jest na bieżąco monitorowana. W pogotowiu czeka dodatkowy tabor, który jest gotowy do wyjazdu na linię w razie potrzeb.

 

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także