Komunikat archiwalny

„Kierunek praca!” – płatne staże z możliwością zatrudnienia

Jeśli skończyłeś 30. rok życia, szukasz pracy, jesteś osobą niepracującą masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem nabór do nowego projektu „Kierunek praca!”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Udział w projekcie jest bezpłatny.

„Kierunek praca!” – płatne staże z możliwością zatrudnienia
Fot. materiały prasowe

Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z płatnych staży z możliwością późniejszego zatrudnienia. Każdy staż jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb uczestników. Dodatkowym bonusem jest udział w bezpłatnych warsztatach i szkoleniach zawodowych dopasowanych do potrzeb i predyspozycji uczestników projektu. Wszyscy uczestnicy projektu mają też gwarancję wsparcia ze strony osobistego opiekuna i innych specjalistów, również tych branżowych.

Udział w programie gwarantuje zwrot kosztów dojazdu na warsztaty i do miejsc stażowych. Osobom, które opiekują się dzieckiem do lat 7 lub inną osobą zależną organizatorzy zapewniają zwrot kosztów opieki podczas odbywania stażu oraz szkolenia.

Aby wziąć udział w projekcie „Kierunek praca!” wystarczy spełnić warunki: mieć 30 - 64 lat, mieszkać na terenie Krakowa lub powiatu krakowskiego, myślenickiego, olkuskiego, wielickiego, pozostawać bez pracy.

Udokumentowany staż pracy danej osoby może mieć znaczenie już na etapie rekrutacji. Jest bowiem okazją do pozyskania doświadczenia w pracy na danym stanowisku, którego często żąda przyszły pracodawca od kandydatów, sprawdzenia się w wymarzonej pracy, nawiązania kontaktów zawodowych i wyrwania się z pętli bezrobocia. Stały miesięczny dochód (stypendium stażowe) jest dodatkowym atutem. Założeniem systemu stażowego jest sprawdzenie się na danym stanowisku, by później otrzymać zatrudnienie na etacie.

Zgłoszenia do udziału w projekcie są przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej www.kierunekpraca.info.pl.

Projekt realizuje InBIT sp. z o.o. - dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 12 626 00 95, 12 617 18 91, e-mail: kierunekpraca@inbit.pl oraz w Biurze Projektu: ul. Szlak 8a/5, 31-161 Kraków.

 

Tagi: rozwój, praca

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także